Vyhnite sa nepriateľom vlasového stylingu: Najlepšie prípravky na ochranu pred teplom [Rebríček]

Zdá sa, že prípravky na ochranu vlasov pred teplom sa medzi ľuďmi, ktorí si nevedia predstaviť svoju rannú rutinu bez použitia žehličky alebo kulmy, stávajú stále populárnejšími. A to je skvelé, lebo každodenné používanie prístrojov na horúci styling je často príčinou nezvratného poškodenia vlasov.

Našťastie, existujú niektoré produkty, ktoré vám umožnia vytvoriť si úžasné účesy bez toho, aby mali devastačné účinky na vlasy. Títo pomocníci sú často známi ako prípravky na ochranu pred teplom prípravky na termálnu ochranu. Ale ktorý z nich je naozaj dobrý v ochrane vlasov pred pôsobením extrémnych teplôt? O chvíľu sa to dozviete.

Ako funguje sprej na ochranu pred teplom?

Jeho hlavnou úlohou je izolovať, a tým pádom aj ochrániť vlasy pred nežiaducimi účinkami tepla, ktoré produkuje fén, žehlička na vlasy alebo kulma. Je tento problém naozaj taký vážny? No veď sa pozrime. Keď si vlasy upravujeme pomocou tepla, tak ich oberáme o vlhkosť, ktorá sa z vlasov pomaly vytráca. To vedie k drsnosti, lámavosti, krehkosti a štiepeniu. Dobré je si uvedomiť, že vysoké teploty majú negatívny efekt na keratín – štrukturálnu stavebnú zložku vlasov. Keď sa zníži hladina keratínu, vlasy už viac nebudú ani husté, ani lesklé. Zároveň sa zhorší elasticita a zdravie vlasov.

Ako si ochrániť vlasy pred nepriateľmi horúceho stylingu

Ak sa chcete vyhnúť nežiaducim účinkom horúceho stylingu, musíte si na vlasoch vytvoriť ochranný film. A to zakaždým, keď si do rúk vezmete horúci stylingový prístroj. Podarí sa vám to tak, že použijete produkt na ochranu vlasov pred teplom. Keď ho roznesiete na vlasy rovnomerne, tak odrazí teplo od vlasov, čo vám umožní vytvoriť si vytúžený účes bez toho, aby ste si vlasy poškodili. Je zaujímavé, že prípravky na ochranu pred teplom sa môžu na vlasy naniesť aj pred opaľovaním alebo predtým, ako pôjdete do sauny.

Prečo sú spreje na ochranu vlasov pred teplom lepšie?

Hoci sú produkty na ochranu pred teplom dostupné v rôznych formách, najefektívnejšou z nich je sprej. Produkt sa na vlasy aplikuje jednoducho a rovnomerne, pretože sa nachádza vo fľaši s rozprašovačom. Keď je vo forme ľahkej hmly, tak si tento sprej na ochranu pred teplom môžete aplikovať na mokré alebo suché vlasy. Nakoniec, atomizér vám pomôže nadávkovať správne množstvo produktu, ktoré je potrebné naniesť na vlasy. To, či potrebujete použiť tri alebo štyri pumpičky, závisí od dĺžky vašich vlasov. Vždy si však budete istí, že ste naniesli toľko produktu, koľko vaše vlasy potrebujú na to, aby ostali hydratované a zdravé.

Ktoré produkty na ochranu vlasov pred teplom sú tie najlepšie? Pozrite si náš rebríček a vyberte si tie správne produkty pre seba.

TOP 5 Sprejov na ochranu pred teplom

1. Nanoil Heat Protectant Spray; 200 ml | NAŠA VOĽBA

Nanoil Heat Protectant Spray

Tento sprej ponúka širokú škálu benefitov pre vlasy za rozumnú cenu. Hydratuje, vyživuje a opravuje vlasy, krotí neposlušné poletujúce pramene a uľahčuje každodenný styling. Okrem toho chráni pramene vlasov pred pálivými teplotami. A tento efekt dosiahne, samozrejme, vďaka receptúre, ktorá obsahuje hodvábne proteíny zodpovedné za obnovu keratínových väzieb, čím ich vyhladí a zlepší ich plnosť. Ďalšia ingrediencia, polyquaternium-46 zbavuje vlasy krepovitosti, zanecháva ich jemnejšie a silnejšie. Ďalej formuje ochrannú bariéru na vlasoch, aby ich oddelil od vysokých teplôt – až do 230 stupňov Celzia. Aby ste predišli poškodeniu, nastriekajte Nanoil Heat Protectant Spray na mokré alebo suché vlasy a nechajte ho čarovať – žiadne riziko mastných alebo spľasnutých vlasov.

stránky produktu: www.nanoil.sk

2. CHI 44 Ironguard Thermal Protection Spray; 237 ml

Tu je ďalší sprej na ochranu vlasov pred teplom, ktorý je zložený s hodvábnymi proteínmi prírodného pôvodu. Preto dokáže opraviť vlasy zvnútra, vďaka čomu budú vlasy vyzerať zdravšie, jemnejšie a lesklejšie. CHI 44 Ironguard Thermal Protection Spray sa odporúča používať pri každodennom stylingu, lebo je dobrý na neutralizáciu negatívnych vplyvov vysokých teplôt pôsobiacich na vlasy. Tento produkt neznižuje objem vlasov a zanecháva ich uhladené a žiarivé, a predlžuje aj životnosť účesu. Vďaka pohodlnému rozprašovaču si vždy nanesiete to správne množstvo produktu. Ale pamätajte, aby ste si nenanášali príliš veľké množstvo produktu, inak budú vaše vlasy nevzhľadné – opatrne. Dobrou správou je, že môžete vyskúšať použiť tento produkt namiesto laku na vlasy, v prípade, že sa vám minie.

3. Balmain Paris Thermal Protection Spray; 200 ml

Tento ľahký a priehľadný sprej na ochranu pred teplom pritiahne oči každého minimalistu. Balmain Paris Thermal Protection Spray je dostupný prevažne online. Je dostatočne silný na to, aby vlasy ochránil aj keď ich vystavíte teplotám až do 220 stupňov Celzia. Obsahuje hodvábne proteíny a provitamín B5, čo znamená, že by mal vlasy posilniť, hydratovať, odstrániť krepovitosť dodať im lesk. Dobrou správou je, že Balmainu sa podarilo vytvoriť receptúru bez parabénov a bez sulfátov, ktorá vonia pekne. Nezáleží na tom, či si produkt nanesiete na uterákom vysušené alebo suché vlasy, lebo vždy budú chránené pred teplom a rozštiepením. Len nezabudnite si vlasy po nanesení prípravku prečesať hrebeňom, lebo takto predídete strapatým vlasom. Cena nie je nízka, ale ak máte väčší rozpočet, tak tento sprej na ochranu vlasov pred teplom sa vám bude páčiť.

4. Philip B Thermal Protection Spray; 60 ml

Keďže tie najlepšie prípravky na ochranu vlasov pred teplom sú ľahké, dovoľte nám predstaviť vám ďalší produkt, ktorý dokázateľne chráni vlasy pred zničením vysokými teplotami. Tento je však vyrobený z rastlinných ingrediencií, ako je mongongo olej, vitamín E a olej zo sladkých mandlí. Ich kombináciou dosiahnete to, že voda ostane vnútri vlasu predídete rozštiepeným končekom. Philip B Thermal Protection Spray obsahuje L-aminokyselinový komplex, ktorý je zodpovedný za obnovu trhlín vo vonkajších štruktúrach vlasov. Tento sprej je navyše bezpečný aj pre farbené vlasy a vlasy zbaví uzlíkov. Musíme vás však varovať pred dvoma vecami: vôňa je intenzívna a cena je pomerne vysoká, hlavne, keď si ju porovnáte s veľkosťou fľašky.

5. Elseve Dream Long Frizz Killer; 100 ml

Elseve Dream Long Frizz Killer je vykúpením pre všetkých, ktorí bojujú proti neposlušným poletujúcim vlasom. Je určený na dlhé a krepovité vlasy. Tento produkt ponúka ochranu pred 230 stupňami Celzia a vyhladzuje kutikulu, aby boli vlasy lesklejšie, hydratované a vyživené. A keď sú vlasy hladké, sú odolné voči zamotávaniu a štiepeniu. Musíme spomenúť, že tieto účinky si môžete vychutnať bez kompromitovania objemu vlasov. Nebudú sa ani rýchlo mastiť. Hoci Elseve Dream Long Frizz Killer má zloženie bez silikónov, môžu byť spľasnuté, a preto nepoužívajte príliš veľké množstvo produktu. Výhodou tohto spreja na ochranu pred teplom je, že ho môžete nájsť takmer v každej drogérii.