Ako si môžete počas dovolenky zlepšiť pleť

Či už sa balíte pre dovolenku na pláž alebo počas chladnejšieho ročného obdobia, je dôležité udržiavať pleť v najlepšej forme. Návšteva dovolenky môže mať za následok zvýšenú expozíciu slnku, únavu, stres a nové krajiny a potraviny, po ktorých môže vaša pokožka reagovať. Aj keď to možno nezdá, je veľa vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste sa o svoju pleť počas dovolenky starali. Tu sú niektoré tipy na to, ako si môžete počas dovolenky zlepšiť pleť.

Udržiavajte svoju pleť hydratovanú

V prvom rade je dôležité udržiavať pokožku hydratovanú. To znamená, že potrebujete mať vždy po ruke hydratačný krém, a najlepšie je mať dva: jeden pre denné použitie vo výrobe make-upu a jeden večerný alebo nočný pre nočnú starostlivosť o pleť. Najlepším spôsobom, ako udržiavať pokožku hydratovanú, je piť veľa vody. Voda vám pomôže hydratovať vašu pleť a udržiavať ju v dobrom stave. Okrem toho je dôležité dbať na to, aby ste si pred slnkovaním a po ňom nanášali ochranný krém, ktorý vás ochráni pred slnečnými žiareniami.

Vždy účes a dobré výrobky

Ak počas teplého počasia navštevujete more, skontrolujte, či vaša pokožka je chránená pred slnkom a solou. Aby ste sa vyhli jej škodlivým vplyvom, môžete počas kúpania použiť sprchovací šampón a jemné čistiace prostriedky. Predtým, ako sa idete vystaviť plážovému slnku, uistite sa, že ste sa predtým oholili alebo prečesali. A samozrejme, udržujte svoje vlasy čisté a dobre vyživované. Aj keď je možné, že váš stylingový produkt necháva vaše vlasy príliš mastné alebo ťažké počas leta, skontrolujte, či je obohatený o vitamíny a iné zložky, ktoré pomôžu hydratovať a udržiavať vaše vlasy zdravé.

Krém na tvári

Keď ste na dovolenke, možno vám ich starostlivosť o pleť príde ako veľký zbytočný úkon. Napriek tomu je dôležité si stále nechať svoju nočnú starostlivosť o pleť a nezanedbávať ju, pretože jej nepriaznivé účinky sa objavia čoskoro. Nechajte doma svoj baliaci priestor s typmi krémov na boj proti vráskam, ktoré ste obvykle používali, a namiesto toho si na dovolenku zaobstarajte krém iba na hydratáciu. Použite hydratačný krém s SPF, ktorý chráni pleť pred slnkom, ale zároveň aj hydratuje. Ak je to možné, nájdite krém, ktorý obsahuje výživné ingrediencie, ako sú vitamíny A, C a E, ako aj prírodné oleje, ako je kokosový olej, jojobový olej alebo olivový olej.

Vyvarujte sa kontaktu s alergénmi

Počas pobytu na dovolenke určite mali kontakt s rôznymi alergénmi, či už je to alergén v teplom počasí alebo alergén v nápoji alebo jedle. Ak sa budete kúpať alebo konať nepriamo v morskej vode, mali by ste zvážiť užívanie prípravkov na alergie pred ponorením. Vyhnite sa tiež prírodným alergénom, ako bude na jaštericích v neľahkom teréne alebo vysokom tráve. Tento druh alergie sa môže prejaviť ako vyrážka, začervenanie alebo svrbenie a po návrate z dovolenky môže trvať dlhšie, než bude pokožka späť do normálu. Dobrou správou je, že po návrate zo dovolenky môžete na pleť aplikovať antihistamínový krém alebo antihistamínové tablietky na úľavu od svrbenia.

Vždy na ochranu očí

Počas fotografovanie v dovolenke je veľmi dôležité si dať pozor na oči. Slnku môžete vystaviť oči priamo alebo nepriamo, ak sa napríklad môžete stretnúť s kapsulou UVA a UVB žiarením v intenzívnom slnku. UV žiarenie môže viesť k poškodeniu očí a zhoršiť zrak. Vždy je preto najlepšie chrániť oči pred slnkom pomocou slnečných okuliarov, ktoré majú certifikát o potvrdení o kvalite a odolnosti pred UV žiarením. Nielenže chránia oči pred slnkom, ale tiež im dodávajú skvelý štýl. Ak ste na dovolenke v chladnejších mesiacoch, venujte pozornosť aj denným svetelným lúč