Zničené vlasy? Pozrite si tieto keratínové masky na vlasy!

Nikto nechce mať zničené vlasy, ale niekedy s tým jednoducho nevieme nič spraviť. Hoci je množstvo príčin, ktoré spôsobujú poškodenie vlasov, existuje našťastie jeden efektívny spôsob, akým ich opraviť – keratínová maska na vlasy.

Najčastejší dôvod, prečo vlasy strácajú dobrý vzhľad, súvisí s aplikáciou nesprávnej kozmetiky, ktorá je často kombinovaná s nadmerným a nesprávnym používaním horúcich stylingových nástrojov. Podstupujete rôzne farbenia vlasov, každodenne používate žehličku na vlasy a vlasy si upínate natesno, čím ich postupne pripravujete o lesk. Robíte to prevažne nevedomky. Samozrejme, že je viac príčin, ktoré poškodzujú vlasy: chronický stres, hormonálna nerovnováha, niektoré lieky, nedostatok ochrany pred slnkom a dokonca mechanické poškodenie (napr. pri trení čiapky po povrchu vlasov).

Našťastie, všetky typy vlasov majú jednu spoločnú vec – i keď sú zmeny v štruktúre vlasov nevítané, sú reverzibilné. Teda v prípade, že používate produkty na poškodené vlasy.

Starostlivosť o poškodené vlasy

Len málokoho zaujíma, z čoho je vlas zložený. Je určite jednoduchšie definovať dĺžku, farbu a typ vlasov (napr. kučeravé) ako pomenovať stavebné súčasti vlasu. Je to škoda, lebo ak by väčšina z nás vedela, že vlas je zložený z keratínovej kutikuly, mohlo by byť pre nás jednoduchšie sa o vlasy dobre postarať a predísť ich poškodeniu. V podstate, kvôli tejto keratínovej kutikule sa objavil pojem pórovitosť vlasov. Čo to je? V skratke, čím je kutikula viac nadvihnutá a doširoka otvorená, tým sú vlasy viac poškodené. Napríklad, poškodené vlasy sú vysoko porézne – je to tak jednoduché.

A toto je najdôležitejšia informácia!

Zdá sa, že poškodené vlasy trpia vážnym nedostatkom keratínu – kutikula na poškodených vlasoch je doširoka otvorená, a preto sú vlasy krehké, lámavé a rozštiepené. Takýmto vlasom chýba keratín!

Našťastie, môžete to napraviť tým, že sa rozhodnete používať správne keratínové produkty vyvinuté pre poškodené vlasy. Ale ktorú kozmetiku konkrétne by ste mali používať? Najlepšie výsledky dosiahnete pomocou keratínovej masky na vlasy, lebo tento produkt dodáva vlasom všetky živiny, ktoré potrebujú (t.j. proteíny) a tieto esenciálne živiny transportuje tam, kde sú najviac potrebné. Ako? Tak, že produkt prenikne do hĺbky vlasov a odvráti poškodenie vo všetkých jeho vrstvách.

Výber keratínovej masky na vlasy

Funguje každá keratínová maska na vlasy presne rovnako?

Nie, bohužiaľ, nie. Účinky, ktoré môžete dosiahnuť, závisia od kvality produktu, ktorý používate. Smutnou pravdou je, že existuje mnoho kozmetických produktov, kde je keratín len ako aditívum, nie ako kľúčová ingrediencia. Je ľahké sa dovtípiť, že takýto produkt vám neposkytne výrazný efekt. Ako bolo povedané, odporúčame vám siahnuť po vlasovom produkte, na ktorého etikete je keratín umiestnený vo vrchnej časti zoznamu ingrediencií. To vám zaručí, že množstvo keratínu je dostatočne vysoké, aby odvrátilo poškodenie vlasov.

Je dobré si uvedomiť, že ak si vyberiete produkt na vlasy obohatený o hydrolyzovaný keratín, budete mať rýchlejšie a dlhotrvajúce účinky. Molekuly proteínu v tejto forme sú menšie, takže preniknú hlbšie do vlasu, a preto takýto kozmetický produkt funguje lepšie.

Je ešte niečo, na čo by ste si mali dať pozor?

Ak si chcete vlasy opraviť efektívne, uistite sa, že keratínová maska na vlasy, ktorú si vyberiete, má jednoduchý a krátky zoznam ingrediencií. To znamená, že bude mať menej umelých plnív, farbív, aróm a alkoholov, čo je pre vlasy prospešné. Koniec-koncov, vašou úlohou je vlasy posilniť, nie ich zruinovať ešte viac.

NAJLEPŠIE KERATÍNOVÉ MASKY NA VLASY

Hľadáte tutovku? Kozmetiku, ktorú môžete bezpečne aplikovať na vlasy bez toho, aby ste si robili starosti ohľadom ingrediencií a či produkt obsahuje dosť keratínu na to, aby vám dal úžasné a silné vlasy?

Nižšie nájdete najlepšie keratínové masky na vlasy – produkty, ktoré sú top hodnotené používateľkami, takými ako ste vy a odporúčané kaderníkmi a vlasovými stylistami. Typické sú pre nich nasledovné vlastnosti: perfektná receptúra, zloženie s keratínom a vysoká efektivita. Veríme, že každá z keratínových masiek na vlasy, ktoré vám predstavíme, uspokojí vaše potreby.

Pozrite si najlepšie vlasové produkty a vyberte si svojho ďalšieho favorita!

1. Nanoil, Keratin Hair Mask

Veľkosť: 10.1 fl. oz / 300 ml

Nanoil, Keratin Hair Mask

Tento produkt ponúka najvyššiu koncentráciu keratínu, čo je určite dobrou správou pre tých, ktorí hľadajú hĺbkovú kúru. Nanoil keratínová maska na vlasy je ľahký produkt dizajnovaný pre poškodené, suché a krehké vlasy. Klobúk dole, je to prípravok perfektný pre náročné používateľky, lebo výrobca použil pri výrobe hĺbkovo ošetrujúci keratín a pantenol, čo je provitamín s dokázaným hydratačným, kondicionujúcim a skrášľujúcim efektom. To znamená, že keratínová maska na vlasy od Nanoilu je viacúčelový produkt, ktorý vám dáva požadované výsledky už po prvom použití, vyhladzuje vlasy a uľahčuje ich rozčesávanie. Pri pravidelnom používaní po každom umývaní vlasov opravuje zničené vlasy, posilňuje ich a chráni pred poškodením. Je to jednoznačne must-have v kozmetike, najmä preto, lebo vydrží dlho, je dobre dostupný a jeho ingrediencie sú starostlivo vybrané. Aj cena Nanoil Keratin Hair Mask je bombová.

stránky produktu: www.nanoil.sk

2. Kerastase, Discipline Maskeratine

Veľkosť: 6.76 fl.oz / 200 ml

Menšia veľkosť a podstatne vyššia cena – týmito dvoma slovami sa dá charakterizovať tento prípravok, ktorým je Kerastase a jeho maska na skrotenie vlasov. Je to však stále zaujímavý produkt. Obsahuje inovatívny Morpho-Keratine Complex bez ktorého by nevedela vlasy opraviť a posilniť. Tento kozmetický produkt obsahuje okrem keratínu aj aminokyseliny, proteíny, ceramidy a polyméry. Hoci zloženie tohto produktu nie je čisto prírodné, nemôžeme tvrdiť, žeby nefungoval tak, ako sa od neho očakáva. Aby ste videli účinky, aplikujte masku na práve umyté vlasy a nechajte ju pôsobiť 5 minút. Keďže tento produkt nie je bezoplachový, musíte ho z vlasov opláchnuť.

3. Wella Sp Luxe Oil, Keratin Protect Mask

Veľkosť: 13.5 fl. oz / 400 ml

Keratínovú masku na vlasy môžete nájsť aj v profesionálnej rade na vlasy od Welly. Je to jeden produkt z ich SP Luxe Oil rady známej svojimi produktami, ktoré sú obohatené o cenné vlastnosti rastlinných olejov. V tejto maske na vlasy sú samotné oleje skombinované s tekutým keratínom – proteínom, ktorý opravuje vlasy, posilňuje ich a robí ich odolnými voči poškodeniu. Na vlasy aplikujte malú dávku tohto produktu a nechajte ho pôsobiť 10 minút. Opláchnite a po niekoľkých použitiach zbadáte, že sú vaše vlasy jemnejšie, pružné a hladšie. Rýchlosť, akou sa dostavia účinky, závisí od toho, aké zničené boli vaše vlasy na začiatku kúry. Najväčšou nevýhodou je vysoká cena, ale keď zoberiete do úvahy veľké balenie, ktoré ponúka, investícia sa môže vyplatiť.

4. Kallos Cosmetics, Keratin

Veľkosť: 9.29 fl. oz / 275 ml

Kallos masky na vlasy sú pravdepodobne jednými z najznámejších produktov na vlasy. Spomedzi rôznych másk, ktoré Kallos ponúka, je tam aj jedna s obsahom keratínu, ktorá je vytvorená na opravu poškodených vlasov. Kallos Keratin je všestranným prípravkom, od ktorého sa očakáva, že opraví, vyživí a dodá vlasom vlhkosť. Vonia nádherne, je ľahký a zanecháva vlasy jemné a lesklé. Za tento efekt vďačí obrovskej dávke silikónov, ktoré v tejto maske majú úlohu kondicionujúceho činiteľa. Okrem nich obsahuje Kallos maska aj mliečne proteíny, ktoré spolu s keratínom vlasy viditeľne posilňujú.

5. Montibello Treat Naturtech, Keratin Force

Veľkosť: 6.76 fl.oz / 200 ml

Naozaj dlhý zoznam ingrediencií a malá veľkosť, ale na druhej strane nízka cena a zaujímavé účinky – takto sa dá opísať maska na vlasy Montibello Keratin Force. Jej kľúčovou ingredienciou je keratín, ktorý vyplní medzery vo vlase, a to ho posilní. Skutočnosťou je, že vysokú efektivitu produkt dosahuje vďaka ďalším ingredienciám, zvaným Biomimetic Complex, ktoré vlasom poskytujú odolnosť voči poškodeniu. Prítomnosť PEG a PPG je nevýhodou, avšak ak sú vaše vlasy už značne poškodené a slabé, môžete tento produkt vyskúšať. Môžete si byť istí, že Montibello keratínová maska na vlasy vám zanechá vlasy krásne voňavé, lebo obsahuje vône, ktoré si mnohí používatelia spájajú s exotickými kvetmi. Táto nádherná vôňa na vlasoch vydrží veľmi dlho.