TOP 4 Beauty trendov – Aké trendy ovládli našu starostlivosť o pleť a make-up?

Každý rok sa trendy v make-upe a kráse menia. Je však niekoľko beauty trendov, ktoré už roky neprerušovane kraľujú. Viete, ktoré z nich sú najpopulárnejšie? Tu sú 4 beauty trendy, ktoré sa oplatí mať na pamäti!

1. Pokožka plná lesku

Zdravý lesk je jedným z tých trendov, ktoré ovládli sociálne siete a srdcia tisícok žien. A právom! Koniec-koncov, neexistuje nič krajšie ako žiarivá pleť. Tajomstvo pleti, ktorá vyzerá mladšie a zdravšie, je žiarivá pleť plná života.

Žiarivý efekt je možné dosiahnuť rôznymi spôsobmi. Pri make-upe sa používa rozjasňovač v rôznych formách – najlepší je saténovo-perlový, aby lesk nevyzeral umelo. Je dobré porozmýšľať aj nad tým, aby pokožka vyzerala žiarivo už zvnútra tak, že ju budete dôkladne hydratovať a používať kozmetiku s vitamínom C, napr. pleťové sérum.

2. Superpotraviny používané v kozmetike

Je veľmi dôležité používať vysokokvalitnú kozmetiku, a preto je už niekoľko rokov populárny trend zameraný na používanie takzvaných superpotravín v kozmetike. Tieto ingrediencie, ktoré poznáte veľmi dobre v kuchyni, obsahujú množstvo prospešných látok, ktoré pôsobia na pokožku tým najlepším spôsobom. Superpotraviny, ktoré sa najčastejšie používajú v kozmetike, sú napr. kel, ľanové semienko, pohánka, aloe, chia semienka, riasy alebo divá ruža. Takéto ingrediencie by mali byť vo forme extraktu alebo oleja – najdôležitejšie je, aby boli na začiatku INCI (zoznamu ingrediencií) daného kozmetického produktu, lebo to vám zaručuje, že v každej kvapke séra je danej látky dostatok.

3. Kúry s obsahom kyselín

V starostlivosti o pleť sú čoraz populárnejšie kyseliny. Až donedávna sme boli s ich používaním veľmi opatrní a trochu sme sa báli, ale dnes sú už neoddeliteľnou súčasťou našich kozmetických rituálov. Je to dobré, lebo dobre zvolená kyselina je zárukou nádhernej, hladkej a žiarivej pleti bez pigmentových škvŕn – eliminuje akné, zosvetľuje fľaky na pokožke a vyhladzuje vrásky.

Kyseliny sa používajú väčšinou v profesionálnych kúrach, ktoré sa vykonávajú v kozmetických salónoch. Tieto sa však používajú vo vyšších koncentráciách a majú intenzívnejší účinok. Aj napriek tomu môžete teraz jednoducho používať kyseliny vo svojej domácej skincare rutine, a to vo forme krémov, gélov alebo pleťových masiek s jemnými kyselinami.

Len pamätajte na to, že kyseliny by sa nemali používať v lete. Prečo? Kyseliny sú známe tým, že majú silný exfoliačný účinok, aby odstránili odumreté kožné bunky a všetko to, čo sa nazbiera na pokožke – tiež aj prirodzenú ochrannú bariéru. Preto kyseliny môžu zvýšiť citlivosť pokožky, napr. na slnečné lúče, kým sa neobnoví kožná bariéra.

4. Svetlejší trend

Našťastie, už dávno sú za nami trendy, kedy sme sa chceli pochváliť opálenou pokožkou a kedy sme si chceli stmaviť a vykontúrovať pokožku. Dnes je beauty trendom svetlá pokožka a najdôležitejšie je pamätať na zosvetlenie pokožky počas skincare rutiny. Vyberáme si prirodzené make-upy, niekedy aj o odtieň svetlejšie, aby pokožka vyzerala mladšie. Stále viac a viac sa zameriavame na to, aby sme si pokožku pred slnkom chránili a za každú cenu sa chceme vyhnúť opáleniu – to je pre nás dobré.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *