Prírodná starostlivosť o pleť s produktami od Veges

Chutí výborne, ale dokáže tiež vyliečiť našu pokožku. O čom hovoríme? Máte pravdu, samozrejme, že o zelenine. A najlepšia je tá priamo z našej záhradky. O tom, že je zdravé ju jesť vieme všetci, ale vieme aj ako sa dá použiť zvonká?vegas2

Prečo je zelenina taká zdravá? Spolu s ovocím je najlepším zdrojom vitamínov a minerálnych látok. Obsahuje napríklad vitamíny A,C,P,K,B a vlákninu, ktorá je nevyhnutná pre správne fungovanie trávenia. Čerstvá zelenina má málo kalórií, urýchľuje metabolizmus a má úžasné účinky v oblasti detoxikácie organizmu. Ak dodávame telu dostatok čerstvej zeleniny, hlavne listovej a zelenej, zostaneme po dlhé roky zdraví a plní energie. Vďačíme za to práve vitamínom a minerálom, že náš zrak bude ostrý, pokožka žiarivá a imunitný systém neprekonateľný.

Na pokožku sa zelenina dá použiť vo forme zmixovanej dužiny. Pokožka bude zdravá a viditeľne omladne.

vegasNajpopulárnejšou zeleninou, ktorá sa používa už tisíc rokov je tekvica. Semienka aj dužina sú bohaté na vápnik, železo, zinok a horčík. Táto kombinácia dokáže účinne posilniť pokožku a obnoviť jej bunky. Okrem toho pokožku zvlhčuje a upokojuje zápaly. Má tiež proti bakteriálne účinky.

Mrkva je vitamínová bomba. Dokáže aj zjednotiť farbu pleti a chráni pred účinkami slnečného žiarenia. Odporúča sa predovšetkým ľuďom so suchou pokožkou. Najlepšie výsledky dosiahnete ak mrkvu postrúhate a zmixujete s malým množstvom medu a gréckeho jogurtu. Takúto zmes aplikujte na pokožku a nechajte pôsobiť približne 20 minút. Opláchnite teplou vodou a potom použite hydratačný krém.

Uhorka je v oblasti krásy veľmi populárna. Mnohí ju používajú na unavené oči, a maska z uhorky omladzuje pokožku. Podobne ako citrón dokáže odfarbiť škvrny na pokožke. Pomáha aj proti akné. Ak používate masku z uhorky pravidelne vaša pokožka vám bude vďačná a vy sa budete tešiť z toho, ako dobre vyzerá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *