Najúčinnejší spôsob, ako používať Nanoil Retinol Face Serum

Teraz je jasné, že stále viac ľudí si uvedomuje kožné benefity retinolu, a preto sú ochotní používať takého produkty vo svojej kozmetickej rutine. Túto silnú látku proti starnutiu odporúčajú nielen dermatológovia, ale aj experti pracujúci v kozmetickom priemysle. A nie je to nič prekvapujúce, lebo retinol vie ako oddialiť starnutie. Keď tento článok dočítate, budete vedieť všetko, čo je potrebné vedieť o retinole. Naučíme vás ako používať jeden z najlepších omladzujúcich pleťových produktov, ktorým je Nanoil Retinol Face Serum.

Čo presne je retinol?

Retinol nie je nič viac ako vitamín A. Bol objavený v 30-tych rokoch 20. storočia, ale v kozmetológii sa vo veľkom začal používať od 80-tych rokoch. Vlastnosti a benefity vitamínu A pre pokožkú sú vedecky dokázané a dokonca aj dermatológovia predpisujú retinolové produkty na viacero kožných problémov.

Vitamín A používaný v Retinol Face Serum Nanoil je viacúčelový a medzi jeho vlastnosti patrí:

 • redukcia pigmentových škvŕn
 • zjemnenie textúry pleti
 • eliminácia vrások
 • odstránenie akné
 • zlepšenie pružnosti
 • jemný exfoliačný efekt a obnova pokožky

Kedy je ten najlepší čas siahnuť po retinolovom sére od Nanoil?

Odporúča sa, aby každý, kto je starší ako 25 rokov, začal používať retinolové sérum vrámci svojej pleťovej rutiny. Je prirodzené, že v takom veku veľmi nemyslíme na vrásky, čo je škoda, lebo práve vtedy začne naša pokožka pomaly strácať pružnosť. Hladina kolagénu a elastínu sa pomaly znižuje, čo vedie k jemným líniám a matnosti. Keďže jednoduchšia je prevencia ako liečba, je lepšie začať používať retinol ešte predtým, ako sa na tvári objavia prvé známky starnutia.

Retinolové sérum na tvár: Aplikácia ráno alebo večer?

Pleťové produkty s retinolom sú určené na večerné používanie, lebo v noci prebiehajú v pleti samoregeneračné procesy, preto všetky živiny, ktoré na tvár nanesieme večer, fungujú lepšie a prenikajú hlbšie. Oplatí sa uvedomiť si, že aplikácia retinolových pleťových produktov ráno môže zvýšiť riziko slnečnej senzitivity, ale nemusí sa to stať. Stále však sa retinolová kúra spája s denným používaním opaľovacích prípravkov, preto si vždy pred odchodom z domu chráňte pokožku s SPF.

Ako používať Nanoil Retinol Face Serum

Najprv si odstráňte make-up, vyčistite pokožku a naneste tonikum na tvár. Teraz môžete použiť prípravok od Nanoilu. Na tvár si dajte dve alebo tri kvapky séra a pomocou končekov prstov ho rovnomerne rozotrite. Je veľmi dôležité následne naniesť hydratačný alebo nočný krém, potom čo sa sérum úplne vstrebe do pokožky (alebo aj po 20-30 minútach). V neposlednom rade je dôležité, aby ste počas používania retinolovej kúry, nevynechali ráno aplikáciu krému s SPF. Použiť môžete krém s SPF 30 alebo viac.

Ako často si aplikovať Nanoil retinolové sérum na tvár

Ak ste ešte nikdy nepoužívali retinolové produkty, naneste si ho na tvár a počkajte 7 dní s ďalšou aplikáciou. Je dôležité, aby ste pokožke dopriali nejaký čas na adaptáciu na retinol. Po týždni môžete zvýšiť frekvenciu na 2 krát do týždňa. Ak nespozorujete žiadne reakcie, môžete ďalší týždeň používať retinolové sérum 3 krát. Dermatológovia odporúčajú, aby ste nepoužívali retinolové produkty viac ako trikrát do týždňa, v dvojdňových intervaloch.

pleťové sérum s retinolom Nanoil

Kedy môže byť používanie retinolového séra zlý nápad?

Aj napriek tomu, že moderné formy retinolu sú bezpečné, stále existuje riziko podráždenia pokožky. Preto je lepšie, ak sa vyhnete používaniu retinolových pleťových produktov, ak:

 • ste tehotná
 • dojčíte
 • je pokožka podráždená
 • ste podstúpili BHA/AHA ošetrenia pokožky
 • plánujete stráviť niekoľko dní niekde na slnku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *