Najlepšie SPA procedúry, keď ste smutný

Bez ohľadu na ročné obdobie, sme oprávnení cítiť sa depresívne, alebo rozrušene. Na jeseň a v zime je potrebné obviňovať zlé počasie – príliš málo slnečného svetla, príliš veľa zrážok alebo sneženia, drsný vietor a prenikavý chlad alebo mráz. V letnom alebo jarnom období sa zlá nálada dostáva k tým, ktorí nechodia na dovolenku alebo sa práve vrátili. Návšteva SPA centra je skvelým nápadom na zlepšenie nálady. SPA procedúry nám pripomínajú letné výlety a zabúdame na mrazivé dni vonku. Okrem toho opravujú telo po zime a liečia jesennú depresiu. Pozrite si, ktoré SPA procedúry by ste si mali vybrať, aby ste sa necítili smutný.

SPA terapie & masáže proti smútku

KALARI – KAI UZHICHIL

je staroveká hĺbková športová masáž z Keraly na juhu Indie. Zabezpečuje pružnosť a vitalitu tela a stimuluje ho. Masáž Kalari uspokojí tých, ktorí sa musia udržiavať v kondícii. Ošetrenie umožňuje získať pružnosť a agilitu. Zvyšuje prietok krvi a umožňuje telu rýchlu stratu tuku. Pomáha chudnúť, zlepšuje pohyb kĺbov pri otáčaní tela. Tlak a rýchlosť masáže závisí od postavy osoby. Kalari masáž uvoľňuje svaly, rozširuje väzy a stimuluje energetické kanály tela. Funguje hĺbkovo: obnovuje správnu, uvoľnenú polohu tela a dodáva pocit neobmedzeného pohybu.

Kalari je hĺbková športová masáž určená pre ľudí, ktorí chcú, aby ich telo fungovalo. Liečba je určená aj pre tých, ktorí pravidelne cvičia alebo tancujú a chcú zlepšiť svoju postavu a flexibilitu. Vďaka masáži sa svaly uvoľňujú, zatiaľ čo energia, ktorá preteká marmou – životne dôležitými bodmi tela – je stimulovaná a regulovaná, čo nás robí šťastnejšími.

Kalari masáž sa vykonáva na špeciálne navrhnutej, hrubej a širokej rohoži. Rohož leží na podlahe. Ošetrenie sa vykonáva teplým olejom a ajurvédskymi bylinkami.

ABHYANGAM – Mardhayukta Hasta Mukha Abhyangam

je ajurvédska masáž tváre a tela pre relaxáciu, detoxikáciu a obnovu rovnováhy. ABHYANGAM masáž posilňuje a revitalizuje telo, zlepšuje tok lymfy a zlepšuje imunitný systém, preto sa odporúča na liečbu depresie a zlej imunity.

Vďaka masáži ABHYANGAM, ľudia, ktorí sa sťažujú na únavu, cítia tok energie, zatiaľ čo ich nervový systém je pokojný a silný. A čo viac, masáž zjemňuje, zvlhčuje a spevňuje pokožku, omladzuje ju týmto spôsobom. ABHYANGAM zlepšuje prácu vnútorných orgánov a pomáha liečiť bolesti chrbta a ischiatickú bolesť.

ABHYANGAM vykonávaná na tvári uvoľňuje tvár a stimuluje životne dôležité body – marmu. Eliminuje stres a tlak a v dôsledku toho čistí a uvoľňuje. Masáž zlepšuje krvný obeh a lymfy v oblasti tváre a regeneruje tkanivá pokožky. Ak sa vykonáva pravidelne, redukuje vrásky a obnovuje prirodzenú vlhkosť, tón a žiarivý vzhľad. ABHYANGAM je najmenej invazívny, prirodzený lifting tváre, ktorý si môžete dopriať.

PADA ABHYANGAM

je Auryvedská masáž nôh, členkov a lítok. Je to intenzívne relaxačné a telo-revitalizujúce ošetrenie. Zrýchľuje prúdenie krvi, pomáha liečiť kŕčové žily a znižuje opuchy a bolesť lítok. Účinkuje proti suchu nôh, štegleniu nôh a necitlivosti a popraskaným pätám. Oslobodzuje vás od únavy a zabraňuje zápalu väzov a svalov. Masáž vám pomôže zotaviť sa po vyvrtnutí členku, pretrhnutí väzov a všetkých druhov zlomenín.

SHIRO ABHYANGAM

je ajurvédska masáž hlavy s intenzívnym relaxačným a revitalizačným účinkom. Zvyšuje cirkuláciu krvi a lymfy v oblasti hlavy. Bojuje proti nespavosti, migréne a suchej, svrbiacej pokožke hlavy. Uvoľňuje zbytočne napäté svaly a stimuluje tok krvi pri odstraňovaní toxínov. Zmierňuje bolesť hlavy a bolesť krku a odstraňuje pocit unavených očných buľiev. SHIRO ABHYANGAM by mala byť ukončená odstránením zvyškov oleja.

MUKHA ABHYANGAM

je ajurvédska masáž tváre. Je veľmi jemná a uvoľňuje tak tvár a stimuluje životne dôležité body (marma). Odstraňuje napätie a stres z oblasti tváre a následne očisťuje a uvoľňuje telo. Masáž MUKHA ABHYANGAM zvyšuje prietok krvi a lymfy v oblasti tváre a regeneruje tkanivá pokožky. Pravidelná masáž omladzuje tvár tým, že znižuje vrásky a obnovuje prirodzenú vitalitu, dokonca aj tón pleti a žiarivosť. MUKHA ABHYANGAM je neinvazívna a funguje ako prirodzený lifting.

PRISHTHA ABHYANGAM

je ajurvédska masáž chrbta, ktorá je veľmi relaxačná a energizujúca. Zahŕňa použitie ajurvédskych olejov obohatených o špeciálne byliny. Masáž pomáha liečiť ťažkú ​​a chronickú bolesť chrbta, stuhnutosť svalov a bolesť spojenú s nervom, napr. ischiatickej bolesti. MUKHA ABHYANGAM zvyšuje prietok krvi v chrbte a uvoľňuje napätie v tele.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *