Môže mať každá žena nádherné pery?

Neradi to hovoríme, ale nie každá žena sa môže pochváliť plnými, sexy perami. S tenkými perami sa navyše ženy cítia podradne. Myslia si, že si na pery môžu nanášať len jemné, nevýrazné farby. Ak ste jednou z nich, tak sa mýlite! Môžete používať aj žiarivé farby. Môžete používať čokoľvek bez ohľadu na to, aký máte tvar alebo veľkosť pier!

Bez správnej starostlivosti vaše pery nebudú nikdy vyzerať dobre. Musíte sa o nich starať, aby mal make-up na perách požadovaný efekt. Dôležité je zabrániť  extrémnemu vysušeniu pier, nikdy si do pier nehryzte, ani sa ich bezdôvodne nedotýkajte. Namiesto toho si vytvorte dobré návyky! Starostlivosť o pery je jednoduchá – úplne vám postačia peelingy a hydratačné produkty.

Domáce recepty pre najkrajšie pery pod slnkom

Môžete si kúpiť aj hotový peeling, ale načo, keď existuje množstvo jednoduchých receptov, ktoré môžete vyskúšať? Najrýchlejší recept: zmiešajte biely alebo hnedý cukor s malým množstvom arganového oleja (alebo iného čistého oleja) v pomere 2:1 a získate peeling, ktorý vyzerá ako mokrý piesok. Na chvíľu si pery premasírujte, odstráňte nadbytok a naneste si ochranný balzam. Nešetrite nim a vaše pery budú ako znovuzrodené!

  • Vitamíny A a E pomáhajú opraviť a ochrániť pery ďalším poškodením.
  • Krém zjemňuje pery a perfektne ich hydratuje, lebo má vysoký obsah tuku. Prírodné produkty sú tie najlepšie.
  • Aloe vera má tiež prospešný efekt. Chráni pokožku pred stratou vody. Používajte ho tak často, ako je to potrebné.
  • Med je malý zázrak, lebo je plný aminokyselín, enzýmov a silných vitamínov, ktoré hydratujú pokožku, plus má antibakteriálny účinok. Med pery zvláčňuje a hydratuje.

Ako mať skvelý tvar a farbu pier?

Rúže

Na trhu je nespočetné množstvo rúžov na pery. Matné rúže majú najvyššiu kryciu schopnosť a najlepšie dokážu zmeniť tvar pier. Môžeme ich použiť aj na vytvorenie obrysu pier z vonkajšej strany prirodzenej línie pier, čím získame extra plnosť. Výhodou matných rúžov je, že sa nelepia a vydržia dlhšie. Mierne pokožku vysušujú, takže ich nepoužívajte, keď zvyknú byť vaše pery suché.

Saténové rúže vytvárajú prirodzený efekt mokrých pier. Je to tá najobľúbenejšia skupina rúžov. Saténové rúže nevydržia tak dlho ako matné, ale určite sa používajú oveľa jednoduchšie.

Perleťové rúže obsahujú trblietavé čiastočky, takže sa lesknú najviac. Poznámka: ak chcete extravagantný vzhľad, môžete ho jednoducho naniesť vo viacerých vrstvách.

Lesk na pery

Tento produkt je zvyčajne tekutejší. Môže byť farebný alebo bez farby. Neváhajte ho skombinovať s inými produktami, napr. s matnými rúžmi, ktoré získajú pekný lesk.

Linka na pery

Vyberte si takú, ktoré je mäkká a dlhotrvajúca. Je ideálne, keď si ju pred kúpou vyskúšate na ruke. Nemusí mať rovnakú farbu ako váš rúž na pery. Vyskúšajte trik: použite linku samostatne, jemne ju rozotrite na pery a získate dlhotrvajúci, matný efekt.

Poďme maľovať!

Často sa bojíme nosiť pestré farby. Ak vás už nebaví nosiť bezfarebný lesk na pery, tak ho zahoďte. Dobrou voľbou sú prirodzene vyzerajúce rúže v telových farbách. Nevyberajte si príliš studené alebo príliš svetlé odtiene. Nikdy nepoužívajte farby, ktoré sú svetlejšie ako je vaša prirodzená farba pier, aby ste nevyzerali neprirodzene. Použite trochu tmavšiu linku na pery, ak sa vám to páči a zvýraznite si ňou pery.

Ideálne sú teplé, neutrále rúže. Nikdy nezabudnite na pery, i keď nosíte výrazný očný make-up. Naneste si aspoň balzam na pery.

Výrazné farby

Nezáleží na tom, aký ste typ, vždy si môžete nájsť ten najlepší odtieň rúžu. Určite to zvládnete, lebo na trhu máte na výber z miliónov produktov.

Ako si vybrať tú najlepšiu farbu?

Tu sú príručky zbytočné, lebo všetci sme rozdielni a máme radi zmeny. Tajomstvom je vybrať si takú farbu, vďaka ktorej sa budeme cítiť skvelo. Limitovať váš môže len odtieň vašej pleti, ale nemali by ste si robiť starosti – len si spomeňte na ten veľký výber kozmetiky! Počúvajte svoju intuíciu. Váš make-up by sa mal páčiť hlavne vám!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *