Make-Up v štýle Twiggy

twiggy2Najväčším hitom tohoročnej jesne je makeup v štýle Twiggy. Kto vlastne bola Twiggy? Bola to modelka, ktorá sa stala ikonou a tiež aj speváčka zo začiatku 60tych rokov. Bola tvárou všetkých známych kolekcií od dôležitých návrhárov tých čias. Twiggy bola tiaž známa vďaka svojej chudej postave, krátkym vlasom a veľkým očiam. Keď sa stala slávnou, mala iba 17rokov a mnohé mladé ženy sa pokúšali ju napodobňovať. Nosila charakteristický make-up, ktorý zvýrazňoval jej veľké oči a extrémne dlhé riasy.

Ak chcete skúsiť tvár v štýle Twiggy, začnite tým, že nanesiete na tvár podkladový makeup. Musí byť svetlý a len v jemnej vrstve. Postačí aj BB krém, alebo zafarbený hydratačný krém. V 60tych rokoch bola v móde veľmi svetlá pokožka, hlavne na tvári, žiadne opaľovanie. Svetlá pokožka bola symbolom mladosti. Ak máte pehy, môžete ich nechať presvitať cez jemný podkladový maekup, budete vyzerať ešte mladšie a viac trendy. Výraznejšie škvrny na pokožke prekryte korektorom. Všetko zafixujte púdrom a prejdime na oči.twiggy

Žiadna červená farba na líčka ani hnedé odtiene, v 60-tych rokoch sa makeup sústreďoval výlučne na oči. Potrebujeme teda vytvoriť úplne neodolateľné oči a na to potrebujeme tmavé očné tiene, tekutú linku a maskaru. Linku vedieme od vonkajšieho kútika oka. Tiene rozotrite jemne, lebo sú najtmavšou zložkou tohto makeupu. Jemnou kefkou rozotrite všetky výrazné a tmavé časti smerom k obočiu. Vytvorí to ilúziu veľkých očí, tzv. bábikové oči boli v tom čase skutočne populárne. Rovnakým tieňom pretrite aj spodné viečko. Spodnú linku kreslite od vnútorného kútika oka smerom von. Riasy musia byť extra dlhé a husté. Pomôže vám ultra-čierna maskara, použite ju aj na spodné riasy. Naneste dve až tri vrstvy na spodné riasy a na vrchné prilepte navyše ešte umelé riasy. A Twiggy je hotová.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *