Laminácia obočia: Všetko, čo by ste mali vedieť!

Laminácia obočia je jedným z najnovších kozmetických trendov! Vďaka tomuto ošetreniu bude vaše obočie vyzerať bezchybne až niekoľko týždňov. Bolo by skvelé ráno namiesto kreslenia obočia dlhšie spať alebo si dať kávu, však?

Čo je to laminácia obočia?

Laminácia je pokrokové stylingové ošetrenie, ktoré vykonávajú profesionáli: kozmetológovia alebo kozmetičky v salónoch. Nie je také invazívne ako mikroblading. Aj efekt je jemnejší. Vďaka laminácii vyzerá obočie bezchybne a prirodzene.

Čo robí laminácia obočia?

Toto ošetrenie skrotí chĺpky obočia a vyhladí ich. Taktiež ich regeneruje a posilňuje. Laminácia obočia je úplne neinvazívna a kompletne bezpečná.

Procedúra pozostáva zo štyroch jednoduchých fáz. Z čistenia a aplikácie troch produktov:

  1. V prvom rade sa okolie obočia odmastí a očistí, aby sa vytvorili správne podmienky na absorpciu.
  2. Potom sa aplikuje prvý produkt. Vďaka kyseline tioglykolovej je obočie flexibilnejšie a jednoduchšie sa styluje. Kyselina rozruší disulfidové väzby vo vlase a otvorí kutikulu (to isté sa deje napríklad aj pri keratínovej vyhladzovacej kúre). Obočie sa pokryje lepivým filmom.
  3. V ďalšom kroku sa aplikuje keratínový produkt, aby bolo obočie silné a aby účinky tejto procedúry vydržali čo najdlhšie. Potom sa obočie opäť pokryje lepivým filmom.
  4. Nakoniec sa použijú rastlinné oleje, aby bolo obočie lesklejšie a aby sa zintenzívnil výsledný efekt.

Samozrejme, že si môžete dať obočie aj vytvarovať alebo nafarbiť, aby ste doplnili túto procedúru, ale je to na vás a na tom, aký chcete efekt.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *