Kukuričný olej – jeho vplyv na pokožku, vlasy a nechty

Kukuričný olej nielen obohatí chuť omáčok a šalátov, ale taktiež zlepší stav pokožky, vlasov a nechtov. Aké vlastnosti a kozmetické použitie má kukuričný olej? Aké je jeho zloženie?

Kukuričný olej – zloženie

Kukuričný olej je jedným z najlepších rastlinných olejov používaných na starostlivosť. Jeho zloženie určuje, že kukuričný olej obsahuje celkovo 85% nenasýtených mastných kyselín, menovite kyseliny linolovej (omega-6) a kyseliny olejovej (omega-9). Okrem toho je bohatý na vitamíny A, C, E a skupiny B.

Kukuričný olej – kozmetické vlastnosti

Nerafinovaný a lisovaný za studena je najzdravší kukuričný olej, ktorý môžete získať. Prírodný produkt je oranžový alebo červený a po čistiacich procesoch má žltú farbu. Kukuričný olej patrí medzi vysušujúce oleje, t.j. tie, ktoré oxidujú v kontakte so svetlom alebo vlhkosťou. Aby sa zachovali jeho vlastnosti tak dlho, ako je to len možné, skladujte ho podľa špecifických odporúčaní, t.j. na suchom a tienenom mieste. Kukuričný olej je dostupný v obchodoch s biopotravinami, na internete, zatiaľ čo olej určený na varenie je k dispozícii v supermarketoch.

Kukuričný olej poskytuje antioxidačné vlastnosti a tiež účinne vyživuje, hydratuje a posilňuje. Okrem toho regeneruje poškodené bunkové membrány a zabraňuje starnutiu buniek.

Kukuričný olej – kozmetické použitie

Vďaka tomu, že kukuričný olej oplýva vitamínmi, nenasýtenými mastnými kyselinami, fytosterolmi a mnohými ďalšími živinami, bude fungovať v starostlivosti o všetky typy pleti. Jeho vlastnosti ocenia ženy, ktoré majú suchú, mastnú, kombinovanú, zrelú a atopickú pokožku. Kukuričný olej pomôže pri liečbe psoriázy vďaka rovnováhe omega-3 a omega-6 mastných kyselín, ktoré zmierňujú zápal pokožky a riešia problém dehydratácie a odlupovania sa epidermy.

Kukuričný olej môže byť použitý v liečbe vlasovým olejom. Zvlhčené vlasy a vystužené korienky sú priaznivým účinkom pravidelného používania kukuričného oleja. Okrem toho kukuričný olej bojuje s problémom nadmerného vypadávania vlasov. Olej vďačí za túto vlastnosť obsahu vitamínu K, ktorý umožňuje správne vstrebávanie vápnika.

Kukuričný olej a jeho účinky na pokožku

Kukuričný olej môže byť použitý na suchú aj vlhkú pokožku v závislosti od našich potrieb; napriek tomu bude poskytovať dôkladnú hydratáciu. Na tento účel stačí do pokožky vybraných oblastí vmasírovať niekoľko kvapiek oleja. Kukuričný olej môže byť taktiež aplikovaný na tvár – len v malom množstve, takže sa môže ľahko absorbovať. Nič vám nebráni obohatiť krém alebo balzam na telo o niekoľkými kvapkami oleja, aby sa zosilnili ich účinky.

S pomocou kukuričného oleja, môžete taktiež vykonávať ošetrenie vlasov olejovaním. Pre mnoho žien je starostlivosť o vlasy nepríjemnou a nákladnou úlohou: vyžaduje si nielen vybrať správnu kozmetiku (ktorá veľa stojí), ale aj zručné a systematické používanie. Predstavte si, že sa môžete starať o svoje vlasy inak ako ich len umývať šampónom a aplikovať si kondicionér. Na tento účel aplikujte olej na vlasy. Kukuričný olej bude dobrou voľbou. Množstvo oleja závisí od dĺžky a hustoty vlasov, stupňa dehydratácie a rozsahu podráždenia pokožky. Po hodine olejovania sa odporúča umyť si vlasy šampónom bez dráždivých zložiek, ako sú SLS a SLES. A to by malo stačiť.

Čas, ktorý venujete správnej starostlivosti o vlasy, je neprimerane nízky, pokiaľ ide o výhody pravidelného olejovania vlasov kukuričným olejom:

  1. Výživa. Kukuričný olej obsahuje množstvo vitamínov a minerálov, ktoré nám poskytujú komplexnú starostlivosť o vlasy a pokožku hlavy. Patria medzi ne vitamíny A, C a K a vápenaté, horečnaté, draselné, jódové a nasýtené mastné kyseliny.
  2. Regenerácia. Kukuričný olej upokojuje podráždenie pokožky hlavy, urýchľuje obnovu buniek a obnovuje poškodené vlasy.
  3. Posilnenie. Kukuričný olej posilňuje vlasy a vlasové folikuly a taktiež znižuje rednutie a riziko chemického poškodenia.
  4. Všeobecné zlepšenie stavu vlasov. Kukuričný olej zlepšuje krvný obeh a podporuje boj proti lupinám.

Kukuričný olej a jeho účinok na nechty

Nechty by mali byť vyživované kukuričným olejom rovnako ako pokožka a vlasy. Za týmto účelom rozotrite niekoľko kvapiek oleja po celom nechte a okolitej koži. Môžete počkať, až sa vstrebá, alebo ho po niekoľkých minútach umyť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *