Farba na líčka: Ako si vybrať správne?

Podľa vizážistov by sme mali farbu na líčka považovať za dekoratívnu kozmetiku, ktorá má tú silu nám z tváre ubrať niekoľko rokov. Keď sa zamyslíme, je jasné, že farba na líčka naozaj funguje – vyzeráme vďaka nej mladšie a zdravšie.

Úplne s týmto vyjadrením súhlasíme! Keď sú líčka ružovkasté, tak sú črty tváre menej ostré, takže celá tvár vyzerá dievčenskejšie. Samozrejme, že takýto efekt nevytvoríte, keď neviete, ako si farbu na líčka aplikovať správne. Nemusíme ani hovoriť, že je nevyhnutnosťou mať takú farbu na líčka, ktorá sa dokonale hodí k našej pleti. Ale ako takú nájsť?

Farba na líčka a pleť

Hlavným faktorom, ktorý by sme mali zanalyzovať pred nákupom farby na líčka, je naša pleť. Ak sa vám podarí zladiť odtieň lícenky s odtieňom vašej pleti, ktorý je buď studený alebo teplý, tak ste takmer vyhrali. Len vtedy môžete od vášho make-upu očakávať, že bude vyzerať bezchybne a vy budete vyzerať ako zázrakom o niekoľko rokov mladšie. Svetlá pleť by mala byť namaľovaná svetlými alebo pastelovými farbami. Pamätajte: čím je vaša pleť tmavšia, tým by farba vašej lícenky mala byť sýtejšia. Posledná rada: kozmetika v teplých farbách nevyzerá dobre na pleti, ktorá má studený odtieň a make-up v studených tónoch nevyzerá dobre na pleti s teplým odtieňom.

Ako sa správne aplikuje farba na líčka?

Aby ste nanášanie farby na líčka nepokazili, vezmite si načuchraný štetec, prejdite ním po farbe na líčka, akú ste si vybrali a klepnite štetcom po ruke alebo po okraji zrkadla, aby ste odstránili nadbytok produktu. Inak je možné, že si na vašu tvár namaľujete škaredé ostroružové čiary. Teraz sa snažte farbu naniesť opatrne, začnite na úrovni hornej časti oka a pomaly štetcom prejdite smerom k lícu a nakoniec smerom k boku nosa. Niekoľkokrát tieto kroky zopakujte a nanášajte farbu postupne. Je oveľa jednoduchšie zintenzívniť efekt (čo znamená: zvýrazniť farbu na líčkach) postupne ako odstraňovať produkt, ak sa vám ho podarilo naniesť príliš veľa.

Tri najlepšie tipy na líčka od expertov

  1. Ak chcete, aby sa farba na líčkach jemne leskla, zmiešajte ju s rozjasňovačom. Tento trik vám zoštíhli tvár a zvýrazni líčka. Nezabudnite však, že musíte použiť matný make-up a púder.
  2. Zlaďte rúž s farbou na líčka, čím vytvoríte prirodzený efekt. Našťastie, nie je náročné sa touto radou riadiť. Ak je vaša farba na líčka svetloružová, vyberte si aj rúž, ktorý je svetloružový. Keď má farba na líčka oranžový nádych, vyberte si koralový rúž.
  3. Ak máte problém zladiť farbu na líčka s rúžom, tak si farbu na líčka nenanášajte – použite len rúž ako alternatívu k farbe na líčka. Len takto si budete na 100% istí, že to s farbami a odtieňmi nepokazíte. Vezmite si rúž a naneste si kúsok na lícne kosti. Týmto jednoduchým spôsobom vytvoríte prirodzený efekt. Takéto make-upové techniky vám pomôžu zbaviť sa unaveného výrazu na tvári.

Hľadáte dobrú farbu na líčka? Máte na výber!

  • PÚDROVÁ FARBA NA LÍČKA – toto je klasika spomedzi všetkých farieb na líčka. Vedeli ste, že ak púdrovú lícenku aplikujete na spánky a na horné viečka, budete mať žiarivú pokožku? Použite špeciálny kozmetický štetec, ktorým správne nanesiete farbu na líčka podľa vášho výberu.
  • KRÉMOVÁ FARBA NA LÍČKA – tento typ lícenky sa musí nanášať buď prstom alebo make-upovou špongiou. Nielenže je takáto lícenka super efektívna, ale vďaka jej textúre a ľahkej konzistencii sa dobre zapracuje do pokožky a vytvorí prirodzený efekt. Je skvelá pre nováčikov v líčení.
  • TEKUTÁ FARBA NA LÍČKA – tento typ lícenky vytvorí na vašej tvári polotransparentný efekt a zdravý lesk. Tekutú farbu na líčka môžete používať ako náhradu lesku na pery. Inými slovami, tekutá lícenka je vašou záchranou, keď zistíte, že sa vám minul svoj obľúbený lesk na pery.
  • FARBA NA LÍČKA V TYČINKE – najlepšia verzia líčenia pre profesionálov. S jej pomocou dokážete vytvarovať tvár. Lícenka v tyčinke je „presný nástroj“ a vydrží dlho, avšak s jeho aplikáciou budete potrebovať trochu trpezlivosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *