Domáce obklady na oči na odstránenie únavy a opuchu

Ak ste boli hore dlho do noci, môžu sa vám zísť obklady na oči, ktoré by vám z tváre dokázali odstrániť únavu. Ak trávite veľa hodín pred obrazovkou počítača, mali by ste používať obklady, aby ste priniesli svojim unaveným očiam úľavu. Ak máte tmavé kruhy pod očami, môžete použiť obklady na zosvetlenie pokožky okolo očí a na jej skrášlenie. Obklady na oči sú naozaj lacným a jednoduchým spôsobom, ako dopriať pokožke okolo očí dobrú starostlivosť. Vyskúšajte to!

Keď počujeme frázu obklady očí, prvé, čo nás napadne, je ženská tvár s plátkami zelenej uhorky na očiach, čo je často v kontraste s bielou maskou, ktorú má taktiež na tvári. Je dobré si uvedomiť aj to, že existuje viac domácich receptov, ktoré si poradia nielen s ubolenými očami, ale aj inými problémami súvisiacimi s pokožkou okolo očí. Dobrou správou je, že väčšinu z nich si môžete pripraviť pomocou ingrediencií, ktoré už máte vo svojej potravinovej skrinke. Vytvoríte si recept na mieru.

Obklady na oči: Použitie a benefity

Obklad je jednoduchým prostriedkom, ktorým vyriešite mnoho kožných problémov bez toho, aby ste museli zavolať lekárovi. Je dobrý napríklad na unavené, boľavé a podráždené oči. Domáce obklady dokážu upokojiť pokožku očí, keď je suchá, opuchnutá a tmavšia. Odporúča sa použiť obklady očí na zmiernenie nežiaducich dopadov, ktoré má dlhé sledovanie obrazoviek, nedostatok spánku, nadmerný stres a dokonca aj alergie. Dobre pripravený obklad na oči vám môže pomôcť rozjasniť pokožku a upokojiť podráždenie. Pokožka bude vyzerať sviežo a hydratovane. A to všetko môžete mať aj bez toho, aby ste minuli kopu peňazí, lebo vytvorenie domáceho obkladu na oči stojí menej ako akýkoľvek očný krém, ktorý si kúpite. Preto ak vás trápia tmavé kruhy a opuchy očí, musíte prísť na to, koľko benefitov majú obklady na oči a na pokožku okolo očí.

Obklady na oči: Studené alebo horúce?

Obklady na oči sa, samozrejme, líšia nielen zložením (viac nižšie), ale aj teplotou. Môžete používať buď studené alebo teplé obklady očí. Ktoré by ste si mali vybrať?

  • Studené obklady na oči pomáhajú s podráždením, alergickými reakciami, zápalom alebo opuchmi. Nemali by byť studené ako ľad, ale len mierne chladné. Takého obklady nechajte na očiach až pokým ich teplota nedosiahne teplotu tela, čo trvá približne 20 minút.
  • Teplé obklady na oči sú lepšie ako prípravky na úľavu od bolesti (liek proti bolesti) a sú dobré aj na upokojenie podráždenia (napr. jačmeň). Vo väčšine prípadov sú takéto obklady vyrobené z rumančeka a očianky. Ak sa rozhodnete pre teplé obklady na oči, uistite sa, že nie sú príliš horúce, aby ste sa neobarili a neublížili si.

TOP 4. Domáce obklady na oči

UHORKOVÉ OBKLADY NA OČI

Číslom 1 sú – samozrejme – uhorkové obklady na oči, ktoré každý pozná veľmi dobre. Je super jednoduché ich pripraviť, lebo vám stačí len nakrájať studenú uhorku a potom si ju priložíte na oči a necháte pôsobiť približne 15 minút. Takéto obklady z uhorky perfektne zmierňujú opuchy očí a poradia si s dehydratovanou a podráždenou pokožkou. Uhorka obsahuje obrovské množstvo vody, ktorá rehydratuje pokožku a vitamín K, ktorý je zodpovedný za odstránenie opuchov, rozjasnenie a zjemnenie pokožky okolo očí.

ČAJOVÉ OBKLADY NA OČI

Ďalším jednoduchým riešením je príprava čajových obkladov na oči. Musíte si zaliať dve vrecúška čaju a mokré si ich priložíte na oči. Je zaujímavé, že čajové obklady na oči prinášajú benefity bez ohľadu na to, či sú studené alebo teplé. Ak chcete z nich vyťažiť čo najviac, vyberte si vysokokvalitný zelený čaj, lebo ten je bohatý na antioxidanty. Zelený čaj je najlepší na stiahnutie kapilár a zmiernenie opuchov. Poradí si dokonca aj so zápalom a zlepšuje odolnosť pokožky, aby ste mali mladistvý vzhľad.

RUMANČEKOVÉ OBKLADY NA OČI

Rumanček je známy svojimi rozjasňujúcimi schopnosťami, ale samozrejme ponúka toho oveľa viac. Táto rastlinka má protizápalové, antibakteriálne účinky a zmierňuje aj bolesť, a preto rumančekové obklady pomáhajú pri konjunktivitíde. Obklady na oči pripravené z rumančeka si poradia s podráždením, začervenaním a svrbením a zároveň zmiernia opuchy. Ak si to chcete vyskúšať, zalejte si rumanček vriacou vodou, nechajte ju vychladnúť, do nálevu ponorte bavlnené tampóny a priložte si ich na oči na 20 minút.

MLIEČNE OBKLADY NA OČI

Len málokto vie, že mliečne obklady sú skvelým nápadom na zmiernenie opuchov pod očami. Studené mlieko má podobné účinky na sťahovanie kapilár a hydratáciu pokožky ako kocky ľadu, ale to nie je všetko. Mliečne obklady tiež minimalizujú vačky pod očami a zosvetľujú tmavé kruhy pod očami, preto je to naozaj viacúčelový produkt. Aby ste pocítili rozdiel, ponorte si bavlnené tampóny do studeného mlieka a nechajte ich priložené na očiach pôsobiť 15 minút.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *