Benefity kokosového oleja pre obočie a riasy

Všetci poznáme a radi používame kokosový olej ako prípravok na zlepšenie rastu vlasov. Niektorí z nás po tomto rastlinnom oleji siahnu, aby si odstránili make-up. Ale len málokto vie, že kokosový olej je skvelý aj na riasy a obočie! Ak snívate o dlhých riasach a tmavom obočí, vyskúšajte kokosový olej!

Aký kokosový olej by ste si mali vybrať?

Ak túžite to dlhých riasach a plnšom obočí, odporúčame vám vybrať si nerafinovaný a panenský kokosový olej. Tento typ oleja – bez ohľadu na to, či je to kokosový, arganový alebo iný – je najbezpečnejší a uchováva si najviac živín, lebo bol len mierne spracovaný. Takže ak sa vám podarí nájsť nerafinovaný a panenský kokosový olej, tak svojim riasam a obočiu dodáte mastné kyseliny, minerály a vitamíny, ktoré podporujú ich rast. Takéto rastlinné oleje majú navyše hydratačný efekt a stimulujú regeneráciu vlasov a pokožky. V neposlednom rade kokosový olej zabíja baktérie a huby.

Benefity kokosového oleja pre obočie

  • zintenzívňuje farbu obočia
  • objemnejšie vyzerajúce obočie
  • obočie odolné voči poškodeniu
  • vyplnené medzery v obočí

Benefity kokosového oleja pre riasy

  • dlhšie riasy
  • tmavšie riasy
  • vytočené riasy
  • riasy odolné voči poškodeniu

Ako nanášať kokosový olej na obočie

Kokosový olej môžete na obočie nanášať mnohými spôsobmi. Použite vatový tampón, vatovú tyčinku, kefku na obočie alebo dokonca aj prst. Odporúčame vám aplikovať kokosový olej pred spaním a ráno odstrániť jeho zvyšky, ešte predtým, ako si urobíte make-up.

Ako nanášať kokosový olej na riasy

V tomto prípade by ste mali použiť buď vatovú tyčinku alebo kefku na riasy. Ak ich nemáte, dobrá je aj stará, ale čistá kefka od riasenky. Pamätajte však, že si aplikujte len malé množstvo kokosového oleja, aby ste si nepodráždili oko. Ak sa však olej dostane do vašich očí, len si ich vypláchnite vodou. Samozrejme, keď spozorujete podráždenie pokožky okolo očí, je lepšie, aby ste prestali kokosový olej aplikovať do oblasti očí.

Kedy môžete očakávať výsledky?

Keď si budete kokosový olej aplikovať na obočie a riasy pravidelne, môžete očakávať zlepšenie vzhľadu po približne troch týždňoch. Po dvoch mesiacoch by ste mali vidieť finálne výsledky, ktoré budú skutočne fascinujúce!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *