Ako zladiť farbu laku na nechty s tvarom nechtov?

Akékoľvek zariaďovanie malých vecí, ako je napríklad manikúra, môže mať veľký vplyv na váš vzhľad. Existuje veľa spôsobov, ako sa na nechty pozeráme a zisťujeme, či je váš celkový vzhľad ešte lepší. Jedným z najčastejších spôsobov, ako ľudia zdokonalujú svoj vzhľad, je stolovanie nechtov. Stolovanie nechtov vám môže pomôcť dodať vašim nechtom pekný vzhľad. Je to tiež dôležité, pretože čím vyššia je úroveň vašej manikúry, tým viac budete vyzerať príťažlivo. Rovnako ako s kádami, nádobami a tieňmi očí, veci ako laky na nechty by sa mali kombinovať so zvyškom vášho vzhľadu. Keď používate príliš veľa farieb alebo nie tú správnu farbu, zvyčajne to nakoniec nedopadne dobre. Aby ste dosiahli najlepší vzhľad, môžete obmedziť svoje možnosti farieb lakov na nechty. Najdôležitejšie je použiť správnu farbu alebo odtieň laku na nechty, ktorý kopíruje alebo atmosféru, ktorú chcete vytvoriť. Keď vyberáte laky na nechty, mali by ste brať do úvahy aj tvar vašich nechtov. Ak ste to nikdy neurobili, môže to byť vyčerpávajúca úloha. Keďže tam existujú mnohé možnosti kombinácií farieb a tvarov, každý môže vyzerať inak.

Tipy na prispôsobenie tvaru a farby laku na nechty

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je zistiť, aký máte tvar nechtov. Existuje niekoľko typov nechtov, ako je napríklad okrúhly, hranatý, oválny a plochý. Zistite, ktorý je váš a potom už môžete vybrať farbu laku na nechty. Začnite zvoliť ako dôležitý prvok farbu, ktorá sa vám páči. Farba môže byť takmer čokoľvek, čo dokážete nájsť, ak ste viac odvážni, napríklad je hra na mierku a kontrast. Preto, aby ste mali na svojou vybranou farbou čo najlepší efekt, je dôležité mať na pamäti rozdiel medzi tvarom vašich nechtov a alikou farby.

  • Okrúhly tvar nechtov: Tento tvar nechtov je jedným z najmenej príťažlivých. Okrúhle tvar na vašich nechtoch skutočne nepomôže vytvoriť kontrast, ale ak je vašou voľbou tvar farby a tvaru, môžete ju ľahko prekonať. Najlepšie je použiť laky na nechty, ktoré sú trochu hrubšie. To vám prinesie viac farieb a príležitostí a tiež dá vašim nechtom väčší objem. Farebné odtiene ako gaštan, malina, fialové a rôzne odtiene tyrkyse a prírodný čierny stoja za to vyskúšať.
  • Hranatý tvar nechtov: Tento typ nechtov sa najčastejšie stretáva s ženami, pretože vyzerá príťažlivo a starostlivo. Keďže má hladké hrany, odporúča sa ľahšia farba. Môžete tiež skúmať odtiene modrych, tyrkysov a biela, čo vám dodá kompletný vzhľad. Samozrejme, nie je to jediný možný tvar, ktorý môžete použiť. Je tu ešte veľa možných kombinácií, ktoré môžete skúsiť a efekt bude úžasný.
  • Oválny tvar nechtov: Tento tvar má veľmi podobný efekt ako hranatý tvar, ale je trochu odlišnejší. Keďže sú vaše nechty trochu širšie, môžete si dovoliť trochu odlišné farby. Ak chcete vyzerať príťažlivo a čarokrásne, veľmi odporúčam odtiene čistých zlatých, vínových a svetlých ružových. Tieto farby budú vyzerať skvele, a preto budete vyzerať veľmi žiarivé.
  • Plochý tvar nechtov: Tento tvar nechtov je najvhodnejší pre všetky typy farieb. Viac ako všetky ostatné tvary, plochý tvar môže pôsobiť ešte príťažlivejšie po kombinácii s lakom na nechty. Osobne odporúčam použiť svetlé odtiene, ako sú cappuccino, frappuccino, perleťové a sivé. Tieto odtiene budú pôsobiť veľmi elegantne a prekonajú všetky ostatné tvary.

Vyberte správny lak na nechty pre svoj tvar

Akonáhle zistíte tvar svojich nechtov, môžete začať skúmať rôzne možnosti lakov na nechty. Pred tým, ako rozhodnete, čo je pre vás najlepšie, môžete si prejsť veľké množstvo odtieňov. Malo by sa tiež myslieť na spektrum far