Ako sa starať o pokožku na jeseň? Jednoduché a efektívne metódy na starostlivosť po lete

Letné opaľovanie nás často zanecháva s nechcenými suvenírmi – nerovnomerným opálením, sfarbením a dehydratáciou kože. Ako obnoviť krásu pokožky? Spoznajte najlepšie metódy starostlivosti o pleť na jeseň.

Zlý pocit na jeseň nie je len predstavivosž. Menej slnka a menej tepla spôsobuje, že úroveň nášho blahobytu sa výrazne znižuje. Viete, že aj koža môže na jeseň tiež trpieť „depresiou“? Po prázdninovom šialenstve, pokožke často chýba hydratácia, je podráždená, zafarbená, sivá a matná. Vyzerá to, že potrebuje posilňovač energie. Ako obnoviť svoju vitalitu?

Jesenná starostlivosť o pleť

Mierne chladnejšie mesiace sú ideálnym časom na regeneráciu pokožky po letnej horúčave. Vo večerných hodinách máme viac príležitostí na to, aby sme sa mohli doma ošetrovať. Akonáhle slnko prestane tak moc svietiť, môžeme ísť na kozmetické ošetrenie, ktoré nie sú v lete dovolené.

Existujú dve možnosti starostlivosti o pokožku na jeseň:

 • domáce kozmetické procedúry,
 • profesionálne ošetrenie v salónoch krásy.

Krok 1 – peeling

Po prázdninách stojí za to začať s peelingovými procedúrami. Dobrý kožný peeling (ako doma, tak aj v salóne krásy) odstráni odumreté bunky a minimalizuje viditeľnosť odfarbenia, ku ktorému dochádza v dôsledku nadmerného vystavenia slnku. Peeling je veľmi dôležitý na jeseň, pretože pomáha obnoviť hladkosť, jemnosť a jednotnú farbu pokožky. Po lete máme nerovnomernú opálenie a suchú pokožku, ktorá sa najľahšie zbaví len peelingom.

Krok 2 – regenerácia

Koža, ktorá je unavená vystavením sa slnečnému žiareniu, „volá“ po chýbajúcich živinách. Použitím vhodných masiek, alebo regeneračných procedúr môžeme poskytnúť správne množstvo vitamínov, minerálov, mastných kyselín a pod. To posilňuje vnútorné štruktúry, zvyšuje elasticitu pokožky a jej celkový vzhľad. Obnova pleti na jeseň je dôležitým krokom k obnoveniu jej krásy.

Krok 3 – zvlhčovanie

Čo koži po letných prázdninách najviac chýba? Samozrejme, hydratácia. Teplo, horúce slnko, slaná voda – to všetko prispieva k zníženiu úrovne hydratácie pokožky. V dôsledku toho sa pokožka stáva suchou, matnou, hrubou a podráždenou. Na jeseň môže byť užitočný krém na tvár, napríklad s kyselinou hyalurónovou alebo močovinou. Dobrým riešením je podrobiť sa vhodnej liečbe, ktorá silne hydratuje pokožku. Je potrebné pripomenúť, že udržiavanie správnej hydratácie pokožky je dôležité a ovplyvňuje jej stav a vzhľad v zime.

Krok 4 – ochrana

Jesenná starostlivosť o pleť znamená aj aktivity zamerané na jej ochranu. Tentokrát je to všetko o tienenie pokožky pred silným slnkom, ale chladom, vetrom, kyslými dažďami, toxínmi, suchým vzduchom vo vykurovaných miestnostiach. Dobrý rúž bude užitočný na ochranu pier pred vysychaním a popraskaním. Taktiež kozmetika so zmäkčujúcimi látkami, ako sú oleje, vďaka ktorým bude pokožka krásna a zdravá aj na jeseň, by mali byť Vašimi produktmi.

Ako sa doma starať o pleť počas jesene?

Ak chcete si urobiť „jesenné čistenie“, pokiaľ ide o kožu, nemusíte si okamžite zakúpiť drahé kozmetické ošetrenie v salóne. Môžete pokožke poskytnúť správnu hydratáciu a výživu prostredníctvom domácich metód. Ktoré z nich sú tie najefektívnejšie?

Metódy starostlivosti o pokožku v domácnosti: 

Sérum s vitamínom C alebo komplexom vitamínov,

 • domáci peeling, napr. Olej s prídavkom malinových semien alebo ovsených vločiek;
 • prírodné oleje na tvár, ktoré zabraňujú strate vody;
 • pleťové krémy s kyselinou hyalurónovou alebo pantenolom;
 • relaxačné a regeneračné kúpele;
 • vyvážená strava bohatá na ovocie a zeleninu (zdroj vitamínov).

Aká starostlivosť stojí za to na jeseň?

Kedykoľvek, keď nemáme čas na prípravu domácej kozmetiky, alebo ak chceme pracovať na koži intenzívnejšie, môžeme využiť pomoc kozmetičky. V mnohých kozmetických salónoch sú na jeseň vytvorené špeciálne skupiny procedúr, ktoré určite stoja za to, aby sa obnovila vitalita pokožky. Aké ošetrenie pokožky bude fungovať po lete?

 • Chemické peelingy – sú ideálnym riešením, keď je domáci peeling príliš slabý. Pri exfoliačnom postupe sa používajú ovocné kyseliny, ako je glykolová alebo mandľová, ktoré odlupujú odumreté bunky kože ne-mechanicky. Po tomto ošetrení je pokožka hladká a dokonale vyčistená.
 • Mezoterapia – môže byť buď ihla, mikro-ihla (pomocou valčeka) alebo ihly. Bez ohľadu na typ, je to skvelá liečba jesennej starostlivosti. Poskytuje podporu živín do pokožky a stimuluje proces obnovy buniek.
 • Sonoforéza – dobrý spôsob, ako hlboko vyživovať a hydratovať pokožku, keď sa bojíme ihiel. Počas procedúry sa na pokožku aplikuje špeciálny prípravok na starostlivosť o pokožku pomocou ultrazvuku. Vďaka nemu sa absorbujú aj látky, ktoré zvyčajne neprechádzajú epidermálnou bariérou.
 • Mikrodermabrázia – funguje dobre na jeseň, pretože účinne čistí, omladzuje a spevňuje pokožku. Špeciálne hlavy odstraňujú kalnú epidermu a stimulujú prirodzené regeneračné procesy. Staré kožné bunky sú nahradené novými, zdravými a krásnymi epidermami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *