Ako sa doma účinne zbaviť strií?

Môžete sa zbaviť strií v súkromí svojho vlastného domova? Záleží na veľkosti a stupni strií. Upokojujúca vec je, že pravidelne vykonávané domáce proti-striové ošetrenia môžu do značnej miery znížiť viditeľnosť strií a dokonca vyliečiť menšie známky hojenia epidermy. Aké sú najlepšie domáce prostriedky na strie?

Ako a prečo vznikajú strie?

Čo sú ti strie? Nie sú nebezpečné, ale skutočne neestetické kožné lézie, ktoré vznikajú v dôsledku nadmerného rozťahovania alebo zmenšovania epidermy. Koža nevytvára dostatok kolagénu, preto epiderma stráca čas, aby zvládla prebiehajúce zmeny: koža sa začína lámať – je to nevzhľadné, na tele sa vytvárajú priečne jazvy. Na začiatku majú červenú farbu (čerstvé strie). Keď roky prechádzajú, sú bledšie a vyznačujú sa bielymi, nepravidelnými pruhmi. Medzi najčastejšie príčiny patria:

  • rýchly rast počas dospievania;
  • tehotenstvo;
  • náhla strata hmotnosti;
  • niektoré hormonálne lieky a antikoncepcia;
  • náhly nárast hmotnosti.

Ako sa zbaviť strií – správna strava

Strie nemajú radi vitamín K a zinok. Vďaka strave bohatej na tieto zložky sa pokožka rýchlejšie získava svoju elasticitu. Obohatenie stravy s produktmi s vysokým obsahom vitamínu K a zinku sa oplatí, a to najmä vtedy, keď sa strie začnú objavovať. Vitamín K sa nachádza hlavne v paradajkách, zeleninove a mliečnych výrobkoch. Zinok nájdete v orechoch, morských plodoch, tekvicových semenách a klíčkoch.

Ako sa zbaviť strií – kefovanie tela

Suché kefovanie tela je dokonalá masáž, ktorá stimuluje prietok krvi a zlepšuje fungovanie celého tela. Musíte to urobiť pomocou špeciálne navrhnutej kefy so štetinami. Vždy sa uistite, že začnete masáž na najnižších častiach tela (nohy) a pohybujete sa smerom nahor k srdcu. Viac času môžete venovať oblastiam postihnutým striami – po dvoch týždňoch si zvýšite pružnosť pokožky. Kefovanie tela nezaberie veľa času – až desať minút každodennej práce. Po takejto masáži pokožka ľahšie vstrebáva živiny, aby sa výsledok zintenzívnil – aplikujte krém, ktorý znižuje viditeľnosť strií bezprostredne po masáži.

Ako sa zbaviť strií – prírodné oleje

Prírodné oleje sú ako univerzálne pracujúce, ultra-silné látky, ktoré zlepšujú vzhľad a zvyšujú elasticitu pokožky. Používajte ich každý deň (nielen na masáže) a ako obohatenie všetkých druhov balzamov a pleťových vôd určených na redukciu strií. Zlepšujú štruktúru epidermy, dodávajú pružnosť a chránia vás pred novými striami.

Ako sa zbaviť strií – krém s kakaovým maslom 

Pripravte si pol pohára kakaového masla (najskôr ho rozpustite vo vodnom kúpeli), dve čajové lyžičky včelieho vosku, lyžičku oleja zo semien marhúľ, tekutého vitamínu E a pšeničného oleja.

Zmiešajte všetky prísady a zatvorte ich v bezpečnej, najlepšie tmavej nádobe. Naneste krém priamo na strie, dokonca aj niekoľkokrát denne. Je pripravený na masáž tela; keď ho obohatíte o kávové usadeniny, dodáva neuveriteľnú pružnosť-posilnenie exfoliácie.

Ako sa zbaviť strií – Aloe gél

Zmiešajte 1/4 pohára Aloe (najlepšie gél) s 1/2 pohárom olivového oleja alebo olejom zo sladkých mandlí. Pridajte lyžičku vitamínu E a pol lyžičky vitamínu A. Naneste na pokožku niekoľkokrát denne, jemne masírujte oblasti postihnuté celulitídou a strie.

Ako sa zbaviť strií – cvičenie

Vďačíme za pružnú, hladkú, elastickú kožu väčšinou fyzickej aktivite, preto sa snažte cvičiť aspoň trikrát týždenne alebo – ak ste zaneprázdnení – venujte 15 minút denne ľahkému strečingu a cvičeniam stimulujúcim pokožku a bunky tela. Pilates je ideálnou voľbou, ktorá udrží telo v harmónii.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *