Ako predĺžiť riasy

Každý by chcel mať dlhé krásne riasy. Ale čo robiť aj matka príroda nebola k nám dosť štedrá? Máte na výber niekoľko možností.predĺžiť riasy2

1 Umelé riasy

Všetci ich poznáme. Objavili sa medzi kozmetickými výrobkami pred rokmi a odvtedy sa predávajú všade. Stoja približne 10 €, nie viac. Môžete si vybrať farbu a typ. Ak si ich správne aplikujete, budete vyzerať skutočne neodolateľne. Pár takýchto rias je skvelou alternatívou, ak chcete ísť na ples alebo svadbu a vyzerať tam skutočne úžasne. Sú skôr jednorazovou záležitosťou. Predtým, ako pôjdete spať si ich určite odlepte. Nevýhodu je, že lepidlo, ktoré ich drží môže spôsobiť podráždenie pokožky v oblasti oka.

Ak teda chcete vyzerať neodolateľne na nejakej spoločenskej udalosti, skúste umelé riasy. Dajte si ale pozor, aby ste nevyzerali príliš neprirodzene a umelo. Chce to istú prax v ich používaní, aby bol váš vzhľad prirodzený.

Treba si hlavne vybrať kvalitný výrobok. Napríklad od kozmetickej značky Ardell. Nie sú ale príliš dostupné, skúste si ich objednať online.

predĺžiť riasy2 Predlžovanie rias

Výsledok tejto kozmetickej procedúry je viac prirodzený ako umelé riasy a tiež vydrží dlhšie. Spočíva v tom, že ku každej vašej riase sa prilepí jedna umelá osobitne, môžete si zvoliť akú chcete dĺžku, farbu a hustotu, či chcete zatočené alebo rovné riasy. Je to technicky náročná procedúra a mal by ju vykonávať iba vyškolený odborník v kozmetickom salóne. Umelé riasy sa lepia približne vo vzdialenosti 1-2 mm od línie, kde vyrastajú vaše riasy, aby sa lepidlo nedotýkalo pokožky. Je to každopádne chemická látka a počas celej tejto procedúry musíte mať zavreté oči, aby sa vám lepidlo nedostalo do nich.

Aj keď teda lepidlo nie je v priamom kontakte s pokožkou, môžu sa vyskytnúť alergické reakcie. Po absolvovaní takého lepenia nesmiete používať odstraňovač make-upu, ktorý obsahuje olej. Vyhýbajte sa aj akýmkoľvek krémom v oblasti očí. Čím menej sa budete viečok dotýkať, tým dlhšie vám nalepené riasy vydržia. Nepoužívajte ani vode-odolnú maskaru, najlepšie je na lepené riasy nepoužívať žiadnu, aby sa nepoškodili.

3 Sérum na riasy podporujúce rast

Existujú aj rôzne séra, ktoré sľubujú podporiť rast rias. Na trhu sú najznámejšie výrobky Latisse a Nanolash. Ak si budete takéto sérum pravidelne aplikovať, riasy vám narastú dlhšie a hustejšie. Je to najefektívnejší spôsob starostlivosti o riasy. Okrem hustoty a dĺžky zaručí aj pevnosť rias, takže sa nebudú lámať. Obsahuje špeciálne ingrediencie ako sú peptidy a vitamíny, ktoré vyživujú korienky rias a tým ich posilňujú. Riasy, ktoré rastú zo zdravých korienkov sú hrubé a silné, nemajú tendenciu vypadávať. Ak používate sérum ako je Nanolash, prvé výsledky uvidíte asi po 4 týždňoch pravidelnej aplikácie. Celá kúra trvá 3 mesiace a potom stačí prípravok používať príležitostne, aby bol efekt trvalý. Celá kúra vás takto bude stáť približne 10 € mesačne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *