Ako používať korektor profesionálne

Mnoho dievčat, ktoré sa začínajú maľovať, nevedia ako na to, a sú často zmätené zo širokej ponuky kozmetických prípravkov na trhu. My naopak hovoríme, že široký výber odtieňov je veľká výhoda. Ako si zvoliť ten správny korektor vzhľadom na typ pleti, aby prekryl to, čo prekryť chceme a nebol nápadný? Musíme ho zladiť s odtieňom pokožky. Dobrý korektor je totiž kozmetický výrobok číslo jeden a pre každú ženu nevyhnutá súčasť kabelky. Nielen že sa s ním dajú zakryť škvrny a vyrážky, ale možno ho použiť aj na zvýraznenie kontúr tváre.

Skoro všetky korektory, ktoré kúpite v drogérii obsahujú tri základné ingrediencie: mastenec, oxid titaničitý a olej z makadamových orechov. Mastenec, ktorý je základnou zložkou púdru si mnohí predstavia ako nebezpečný prášok, ktorý vdychujeme priamo do pľúc. V kozmetike sa používa v bezpečnom množstve a jeho úlohou je absorbovať maz, ktorý produkujú mazové žľazy na pokožke. Oxid titaničitý sa používa aj v opaľovacích krémoch, pretože vytvára ochrannú vrstvu, ale pritom neupcháva póry. Dokáže tiež odrážať slnečné lúče a tým našu pokožku chráni. Posledná ingrediencia – olej z makadamových orechov je výživná látka, hydratuje a vyživuje pokožku počas celého dňa.korrektory

Ako správne používať korektor?

Všetko záleží od jeho konzistencie a od toho, kam ho chcete nanášať. Ak máte tekutý korektor, použite na nanášanie kefku, ktorá je súčasťou výrobku. Ak nie je, použite obyčajnú plochý štetec. Na prekrytie tmavých kruhov pod očami použite malú čo najmenší štetec a na zvýraznenie kontúr tváre väčšiu, napríklad tú na make-up. Existujú aj korektory v tvare rúžu, ktoré sú tuhej konzistencie. Aby ste ho dokázali správne rozotrieť, naneste si malé množstvo na ukazovák a nechajte ho trochu roztopiť od tepla rúk a až potom aplikujte na pokožku.

Ako prekryť nedokonalosti pleti?

Na tmavé kruhy pod očami použite korektor o 2-3 odtiene svetlejší ako vaša pleť, pretože chcete túto oblasť zosvetliť. Na červené škvrny vraj treba používať ružový korektor – toto tvrdenie sa ale nezakladá na pravde. Ružová na sivej alebo zelenej môže prekrytú oblasť ešte viac zvýrazniť. Skúste radšej neutrálny odtieň mierne svetlejší ako vaša pleť, aby ste dosiahli čo najlepší efekt. Ak chcete prekryť čierne uhry a vyrážky, naopak nepoužívajte moc svetlý korektor, pretože ich zvýrazní oproti zvyšku tváre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *