Ako opticky zväčšiť oči?

Chceli by ste, aby vaše oči boli väčšie? Rozmýšľali ste niekedy nad tým, prečo vaše oči vyzerajú malé a nevýrazné? Robíte niečo zle pri makeupe? Naučíme vás teraz niekoľko základných trikov ako zväčšiť oči, a ako si správne nanášať make-up. Často sa totiž stáva, že používame nesprávne produkty, alebo používame prípravky na niečo iné, ako sú určené, a ani si to neuvedomujeme, ale nemusí to vyzerať najlepšie.

Ako opticky zväčšiť oči?

ÁNO

Keď si robíte make-up na oči, vždy používajte podklad. Zafixuje očné tiene, aby nestekali a ich farba bude výraznejšia. Teraz prichádzajú na raz tie správne farby. Skúste svetlejší odtieň, ktorý opticky zväčší oblasti, kam ho nanesiete, tmavšie farby zase opticky zmenšujú. Ak použijete krémový svetlý odtieň, oči akoby vyskočili dopredu a budú vyzerať väčšie. Ak si nanesiete svetlý odtieň do stredu vrchného viečka a pod obočie dosiahnete okamžitý lifting bez použitia botoxu. Malý kúsok perlového odtieňa alebo zvýrazňovača vo vnútornom kútiku oka je jednoduchý trik, po ktorom sa oči zdajú veľké a doširoka otvorené. Musíte si uvedomiť, že svetlé odtiene vo vnútornom kútiku oka opticky odďaľujú oči od seba. Ak sú vaše oči ale úzkeho tvaru, radšej sa tomuto triku vyhnite.

Tmavší teplejší odtieň dodá vášmu pohľadu potrebnú hĺbku. Ak ku nemu pridáte mierne svetlejší odtieň a necháte ich splynúť okolo oka, vytvoríte ilúziu veľkého priestoru medzi obočím a očným viečkom.Ako opticky zväčšiť oči1

Pod spodné viečko si skúste naniesť zase tmavší odtieň. To je výborný trik na zväčšenie oka, spolu s bielou ceruzkou, ktorou oko jemne obkreslíte. Čiernu maskaru naneste od korienkov rias až po končeky. Čím sú vaše riasy dlhšie, tým lepší efekt dosiahnete. Zamerajte sa na končeky rias na vonkajšom okraji oka. Nakoniec pridajte malé množstvo korektora, ak máte pod očami tmavšie kruhy, zamaskujte ich s ním.

NIE

Nikdy nepoužívajte tmavé očné tiene v blízkosti rias. Tmavá farba blízko pri očiach ich opticky zmenšuje. Aj keď nanášate tiene na celé viečko, je dôležité, aby ste vynechali tenkú líniu blízko miesta, kde vyrastajú riasy. Tiež sa vyhnite používaniu teplých a tmavých odtieňov pod obočím. Čierna ceruzka na oči v tesnej blízkosti korienkov rias je katastrofa. Zužuje a zmenšuje oči. Vždy si dajte maskaru aj na spodné riasy, to opticky rozšíri oko. Farebné maskary ako je modrá alebo sivé vám v tomto ale nepomôžu, iba čierna.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *