Ako mať oslňujúci úsmev a super biele zuby?

Nádherné biele zuby, očarujúci úsmev. Znie to ako sen. Biele zuby dokonca zvyšujú sebavedomie a ľudia sa s nimi cítia atraktívnejšie. Dáme vám nejaké tipy, ako mať belšie zuby a povieme, či každý môže mať bezchybný, biely úsmev!

V prvom rade si zdôraznime nejaké kľúčové fakty. Farba zubov nezávisí len od vašej ústnej hygieny. Určujú ju gény a tiež aj hrúbka zubnej skloviny: čím je tenšia, tým zuby vyzerajú tmavšie. Farba zubov nie je len biela, lebo môžu mať sivý, modrý alebo žltý odtieň. Preto niekedy aj napriek našej snahe nedokážeme dosiahnuť vysnený biely úsmev. Nemali by sme sa však zameriavať len na farbu zubov. Najdôležitejšie je mať zuby zdravé a jednotné. Aj tie najbelšie zuby nevyzerajú dobre, keď sa o nich poriadne nestaráte.

Ako mať belšie zuby?

To, aké jedlo konzumujeme, je našou voľbou a našťastie môžeme urobiť nejaké zmeny, vďaka ktorým budeme mať belšie zuby. Káva a čaj zafarbia zuby rovnako ako cigarety (ktoré majú vplyv na celé telo). Je dobré s ich používaním prestať a obmedziť aj tmavé nápoje. Prvé účinky sú viditeľné už po niekoľkých týždňoch!

Čo urobiť ďalej?

Navštívte zubára a dajte si odstrániť zubný povlak. Na výber máte z viacerých procedúr a experti vám povedia, ktorá je najlepšia pre vás: odstraňovanie zubného kameňa alebo pieskovanie zubov? Po oboch budú vaše zuby vyzerať okamžite lepšie.

Domáce recepty na vybielenie zubov. Sú účinné?

Domáce recepty vám vytvoria skvelé účinky už po niekoľkých dňoch. Zhrnuli sme tie najpopulárnejšie.

  • K zubnej paste si pridajte trochu sódy bikarbóny.
  • Čistenie zubov s aktívnym uhlím a kokosovým olejom. Môžete to robiť každý deň.

Tieto recepty sú cenovo prijateľné a vykonávajú sa jednoducho. Môžu byť však nevhodné pre citlivé zuby, lebo môžu spôsobiť nadmernú citlivosť zubov a poškodiť zubnú sklovinu. V tomto prípade by ste mali navštíviť zubára.

Návyky, ktoré by ste si mali osvojiť, aby ste sa mohli tešiť z oslňujúceho úsmevu a bielych zubov!

V prvom rade si nezabudnite dôkladne a pravidelne čistiť zuby, ideálne po každom jedle. Kúpte si zubnú pastu, ktorá je obohatená o čierne uhlie, lebo má bieliaci účinok a môže vám zosvetliť zuby o niekoľko odtieňov. Kľúčom k úspechu je trpezlivosť. Nenechajte sa rýchlo odradiť – váš úsmev vás určite očarí!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *