Laserová epilácia
Každá žena sníva o zamatovo hladkej pokožke, po celý deň, bez ohľadu na ročné obdobie. Všetky sa snažia zbaviť nežiadúceho ochlpenia, predovšetkým na nohách, pod pazuchami a tiež v iných oblastiach. Často sa to aj podarí, ale nikdy to nie je nadlho. Chĺpky postupne opäť dorastajú. Existuje vôbec spôsob, ako sa ich zbaviť natrvalo? Niektorí ľudia sa holia žiletkou, alebo iným mechanickým strojčekom. Je to rýchle, ale rovnako rýchlo dorastú chĺpky späť. Sú aj iné metódy, ktoré sú účinnejšie, ponúkajú ich v salónoch krásy. Najúčinnejšia je jednoznačne laserová epilácia, ktorá sa dnes stáva čoraz dostupnejšou a populárnejšou.
Laserová epilácia – ako to prebieha
Táto metóda je jednou z najúčinnejších, lebo ničí vlasové folikuly. Počas laserovej epilácie lúč svetla preniká cez chlp na pokožke až ku korienku a ničí ho, ak je v rastovej fáze. Cieľom laserového lúča je pigment melatonín, ktorý vlas obsahuje. Preto laser najúčinnejšie ničí chĺpky tmavej farby na svetlej pokožke.
Laserová epilácia trvá dosť dlho a nestačí absolvovať jedno sedenie. Po prvej aplikácii začnú postupne chĺpky vypadávať približne po dvoch týždňoch. Lenže potom sa dostane do rastovej fázy druhá generácia chĺpkov, takže približne po 5-6 týždňoch sa môžete objednať na ďalšiu kúru. Keď sa takto celá procedúra zopakuje viac krát, chĺpokov bude viditeľne menej a nebudú už ani dorastať. Ďalšie sedenia si teda naplánujete podľa individuálnej potreby. Rast nových chĺpkov závisí od hormonálnej situácie, takže prípadné nové ochlpenie sa môže objaviť počas tehotenstva, dojčenia alebo choroby, ktorá má vplyv na hormonálnu rovnováhu organizmu.
Pokožka by mala byť pred absolvovaním laserovej epilácie zdravá a chĺpky si musíte oholiť na 1-2 mm. Zákrok sa nerobí u tehotných žien, ani u tých, čo majú respiračné ochorenia alebo problémy so srdcom. Najlepší účinok má u ľudí so svetlou pokožkou a tmavými chĺpkami, pretože tie vie laserový lúč najlepšie rozpoznať.
Pridaj komentár