5 najlepších pleťových sér s retinolom podľa recenzií zákazníkov

Retinol ani zďaleka nepoužívajú iba zrelé ženy, na ktorých pleti sú už viditeľné známky času. Túto kozmetickú prísadu môžeme prirovnať k investícii pre bezchybný, dlho trvajúci, mladistvý vzhľad našej pleti. Ak chcete udržať svoju pokožku v skvelej kondícii, doprajte jej to najlepšie pleťové sérum s vitamínom A!

Najlepšie sérum s retinolom

Ponuka produktov s retinolom je bezpochyby zdrvujúca. Rôzne prípravky majú rôzne zloženie a rôzne účinky, pričom sa líšia ešte aj formy obsiahnutého retinolu. V kozmetike nájdeme čistý retinol, jeho deriváty, napr. vysoko efektívny retinyl palmitát, ako aj syntetické formy: retinylacetát a retinaldehyd. Pri výbere pleťového séra na báze retinolu sa uistite, že obsahuje tú najlepšiu formu vitamínu A, napr. retinyl palmitát. Už len tento krok vám zaručí polovicu úspechu. No a naše recenzie najlepších pleťových sér s retinolom vám budú určite tiež nápomocné.

5 najlepších sér s retinolom podľa recenzií

1. Nanoil Retinol Face Serum, 50 ml

Najlepšie pre: kohokoľvek vo veku 20, 30, 40, 50 rokov

Najlepšie pleťové sérum Nanoil

Účinok Nanoil Retinol Serum

★ Vyhladzuje aj hlboké vrásky.
★ Dodáva pleti objem, čím jej poskytuje prirodzený facelift.
★ Pleť zanecháva hladkú a odpočinutú.
★ Odstraňuje akné a hyperpigmentácie.
★ Je založený na najlepšom retinole.
★ Obsahuje extrakt z Punarnavy, čo je silná látka odďaľujúca starnutie.
★ Predáva sa v ekologickej sklenenej fľaštičke.

Nanoil Retinol Face Serum podľa názorov a recenzií zákazníkov

Nanoil Retinol Serum získava najlepšie hodnotenia od tisícok spokojných zákazníkov, ktorý radi vo svojich recenziách popisujú úžasné výsledky dosiahnuté vďaka tomuto produktu. Keď sa pre tento prípravok rozhodnete, dostanete najlepšiu formu retinolu, ktorá je stabilná, účinná a navyše nie je zoxidovaná. Takto môžete naplno využiť silu retinolu, zlepšiť stav svojej pleti a výrazne ju omladiť. Vitamín A v tomto sére je skombinovaný s extraktom z koreňa Punarnavy, ktorý pôsobí ako silný antioxidant a elixír mladosti.

Sérum je ľahké, perfektne sa vstrebáva a pôsobí vo vnútri pokožky, kde dokáže naštartovať obnovu buniek a poskytnúť vašej pleti odolnosť voči poškodeniu. Aký je výsledok? Oživená, hladká pleť bez vrások a vád.

2. SESDERMA Reti Age Serum, 30 ml

Najlepšie pre: kohokoľvek vo veku 20, 30, 40, 50 rokov

Účinok Sesderma Retinol Serum

★ Spomaľuje procesy starnutia pokožky.
★ Bojuje proti tmavým škvrnám.
★ Zvyšuje pružnosť a objem pokožky.
★ Zabraňuje vysychaniu pleti.

Sesderma Retinol Serum podľa názorov a recenzií zákazníkov

Stabilná forma retinolu, extrakt z ginkga, bielkoviny, mimetické peptidy, kyselina hyalurónová – pomerne veľa zložiek, ktoré majú pozitívny vplyv na pokožku.

V porovnaní s inými sérami tento výrobok neobsahuje veľké množstvo retinolu, pričom jeho cena je pomerne vysoká, keď zoberieme do úvahy, že obsahuje tiež alkoholy a látky PEG. Napriek tomu toto sérum od Sesdermy dosahuje celkom dobré výsledky, najmä pri aplikácii na starnúcu pleť s hlbokými vráskami.

3. LIQ CR Night 0,3% Retinol Silk, 30 ml

Najlepšie pre: kohokoľvek vo veku 20, 30, 40, 50 rokov

Účinok LIQ CR Retinol Serum

★ Spomaľuje procesy starnutia pokožky.
★ Redukuje pigmentový škvrny.
★ Spevňuje pokožku a dodáva jej pružnosť.

LIQ CR Night 0,3% Retinol Silk, 30 ml podľa názorov a recenzií zákazníkov

Toto nočné sérum obsahuje malé množstvo retinolu a je predávané v 30 ml fľaštičke. Ak ste ešte nikdy nepoužívali retinol, chcete sa zbaviť jemných vrások a potrebujete, aby si pleť zvykla na novú látku, môže vám tento produkt dobre poslúžiť. Sérum LIQ CR pomáha odstraňovať škvrny a pigmentové fľaky.

Obsahuje čistý retinol, ktorý pokožku oživuje a vyvoláva syntézu kolagénu. Sérum je obohatené o kyselinu laktobiónovú a vitamín E. Získava celkom dobré hodnotenia, ale niektorí zákazníci ho označujú ako produkt upchávajúci póry a spôsobujúci čierne bodky.

4. The Ordinary Granactive Retinoid 2%, 30 ml

Najlepšie pre: kohokoľvek vo veku 20, 30, 40, 50 rokov

Účinok The Ordinary Retinol Serum

★ Zlepšuje objem pokožky.
★ Obsahuje rastlinné extrakty.
★ Má antibakteriálny účinok.
★ Pleť osviežuje a oživuje.
★ Redukuje prvé príznaky starnutia.

The Ordinary Granactive Retinoid 2% podľa názorov a recenzií zákazníkov

The Ordinary Granactive Retinoid 2% obsahuje dve formy retinoidov, no bohužiaľ sú obe syntetické. Tento produkt za svoju popularitu vďačí hlavne nízkej cene, no jeho účinky v porovnaní s inými retinolmi nie sú nijak ohromujúce.

Toto sérum je obľúbené, pretože je šetrné a hodí sa pre dennú starostlivosť o pleť. Okrem syntetických retinoidov obsahuje extrakt z listov čierneho korenia a z rozmarínu. Pravidelné používanie tohto séra vyrovnáva tón pleti a má protizápalové a antibakteriálne účinky.

5. Revolution Skincare 0.5% Retinol Super Serum with Rosehip Seed Oil

Najlepšie pre: kohokoľvek vo veku 20, 30, 40, 50 rokov

Účinok Revolution Skincare Retinol Serum

★ Zanecháva pokožku sviežu a mladistvú.
★ Pomáha minimalizovať jemné vrásky.
★ Účinne hydratuje a vyživuje.
★ Je to veganské sérum bez parfumácie.

Revolution Skincare Retinol Serum v komentároch a recenziách

Toto sérum má hydratujúci účinok a nízku koncentráciu retinolu. Priesvitná sklenená fľaštička nás tak trochu núti pochybovať o účinnosti séra (vitamín A oxiduje, ak nie je skladovaný na tmavom mieste, čo znamená, že po oxidácii už neúčinkuje). Revolution Skincare Serum je obohatené o olej z divokej ruže, ktorý zaručuje rozjasňujúci, antiseptický a revitalizačný účinok séra. Niektorí zákazníci hovoria, že mierne upcháva póry, čím spôsobuje vznik čiernych bodiek, a že dlho nevydrží. Produkt je určený na večerné použitie.