5 domácich receptov pre očarujúce, zdravé nechty

Ak chceme, aby naše nechty, tak ako aj ruky, vyzerali čo najlepšie, je potrebné sa o nich dobre starať. Samozrejme, že chceme, aby boli zdravé a silné. Ako mať očarujúce nechty pomocou domácich receptov? Pokračujte v čítaní a dozviete sa osvedčené tipy na zlepšenie kvality nechtov!

5 domácich receptov pre lepšie, krajšie nechty

1. Používajte pilník na nechty!

Len nezabudnite používať dobrý pilník, ktorý nezanecháva kostrbaté okraje. Poškodenie možno nie je spočiatku viditeľné voľným okom, ale nesprávny pilník spôsobuje lámanie a štiepenie nechtov (dovnútra sa dostanú čistiace prostriedky, voda a baktérie). Pamätajte aj na ďalšiu vec: pilníkovať nechty musíte rovnakým smerom. Najlepšie sú sklené a papierové pilníky, takže jeden taký si zaobstarajte aj do svojej kozmetickej taštičky.

2. Buďte k svojim nechtom jemní

Zlupujete si niekedy lak zo svojich nechtov? Používate pri upratovaní domu rukavice? Hryziete si niekedy nechty alebo nechtovú kožtičku? Zlozvyky urýchľujú poškodenie nechtov, ale predstavujú aj samostatné zdravotné riziko, keď si vezmeme do úvahy, že do úst si vkladáte nechty plné baktérií… Je dobré sa zbaviť zlozvyku ohrýzania nechtov a kúpiť si dobrý olej na nechtovú kožtičku, aby ste ju mali hydratovanú.

3. Strava pre zdravšie nechty

Tak, ako celé telo, pokožka a vlasy, tak aj naše nechty potrebujú výživu. Aby sme ich mali zdravé a bez poškodenia, musíme im dodať vitamíny, ako vitamín B (posilňuje, zabraňuje lámaniu), vitamín A (zlepšuje vzhľad nechtov aj pokožky), vitamín E (posilňuje a regeneruje nechtovú platničku). Užívajte vyživujúce mikroprvky pre zdravé nechty: zinok, vápnik a fosfor, ktoré zvyšujú odolnosť nechtov, stimulujú ich rast a predchádzajú lámavosti. Praslička je rastlina, ktorá je vzácnym zdrojom živín, ktoré nám zlepšujú vlasy a nechty. Môžete užívať výživové doplnky z prasličky alebo piť prasličkový čaj.

Toto musíte vedieť!

Nechty sú prevažne vytvorené z keratínu, čo je proteín. Preto musíte jesť jedlá bohaté na proteín: čistý jogurt, mlieko, syr, cottage cheese, vajcia, mäso.

4. Lak a kondicionér na nechty

Chcete zdravé a krásne nechty? Podporte ich rast pomocou vhodného kondicionéru. Môžete použiť buď produkt na báze olejov a votrieť ho do nechtov (ideálne pred spaním, aby ste nemuseli rukami nič robiť) alebo obyčajný kondicionér, ktorý sa používa ako lak na nechty. Kozmetické značky ponúkajú aj farebné, tónované kondicionéry na nechty (béžové, ružové, biele, svetlo hnedé), ktoré majú pekný odtieň, aj keď sú nechty nezafarbené. Vďaka nim vyzerajú nechty zdravo a tiež ich aj vyživujú a opravujú, pričom predchádzajú ich poškodeniu.

5. Prírodné kúry pre krásne nechty

DIY nechtové kúry sú veľmi populárne a mnoho dievčat na ne nedá dopustiť. Môžete si ich urobiť aj doma! Vyskúšajte votrieť do nechtov ricínový alebo arganový olej alebo si do umývadla nalejte trochu oleja a pridajte citrónovú šťavu, aby ste vytvorili vyživujúci kúpeľ. Citrónová šťava rozjasňuje nechty, zlepšuje ich farbu a pomáha živinám z oleja, aby opravili poškodenie. Olivový olej je skvelým a prírodným kondicionérom na nechty: jemne ho zohrejte a ponorte si do neho nechty. Dobrým posilňujúcim kúpeľom je aj žihľavový alebo prasličkový nálev!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *