Scroll to Top
Telo

Chemický telový píling a mikrodermabrázia

Myslíte si, že píling je určený iba na tvár? Nie, dá sa predsa aplikovať aj na ruky, nohy, stehná či dokonca na pokožku hlavy. Takýto telový píling si jednoducho kúpite v drogérii alebo si ho pripravíte sami doma zo surovín, ktoré nájdete v kuchyni. Ak je píling veľmi jemný a nepomáha a potrebujete silnejší? Skúste chemický píling. Urobia vám ho v salóne krásy.piling

Čo je telový píling?
Je to veľmi efektívna skrášľovacia procedúra a robia ju dermatológovia alebo vyškolení pracovníci v salónoch krásy. Počas chemického pílingu sa odstraňuje stará pokožka, odumreté bunky sú rozpustené a odstránené z jej povrchu. Pokožka sa rozpúšťa pomocou špeciálneho roztoku kyselín. Zlepšuje to aj prekrvenie pokožky a takýmto spôsobom sa pleť ozdraví a môže lepšie dýchať. Existujú rôzne metódy chemického pílingu, podľa toho, akú hlbokú vrstvu pokožky potrebujete ošetriť. Chemický píling dokáže odstrániť aj hrubú a tučnú pokožku a omladiť tvár.

Koža sa odlupuje kvôli rôznym indikáciám. Napríklad kvôli akné, jazvám po akné či vráskam. Chemický píling zlepšuje textúru pokožky a tá potom môže účinnejšie vstrebávať vitamíny z krémov. Iné výhody chemického pílingu sú tiež: vyhladenie pokožky, zjednotenie farby pleti a zjemnenie pigmentových škvŕn.

Je treba ale rozlišovať medzi chemickým pílingom a mikrodermabráziou. Druhá metóda rieši nedostatky na pleti. Po absolvovaní chemického pílingu sa môžete vrátiť k bežným činnostiam, pretože nespôsobuje podráždenie pokožky ani bolesť. Po mikrodermabrázii pokožka naopak potrebuje dlhší čas na zahojenie, pretože ide viac do hĺbky. Chemický píling sa nedoporučuje osobám s tmavou pleťou, pretože ju môže vybieliť. Mikrodermabrázia je v tomto prípade lepším riešením.

Chemický píling bol známy už v starovekom Grécku a Ríme. Dnes je populárny, pretože prináša okamžité riešenie kožných problémov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *